Přejít k hlavnímu obsahu
Zdroj: promo kapely Shokran
Jan Hamerský - Po, 06.05.2019 - 16:00

Shokran zahrají poprvé v ČR

Rusko-ukrajinská progmetalová veličina kolem talentovaného kytaristy a skladatele Dmitrije Demjaněnka vystoupí v Hradci Králové a Praze. Vedle jejich české a potažmo evropské premiéry se můžete těšit také na živé provedení kousků z nové desky.

Orientální melodika, vysoká technická nivó a hodně hrubé riffy, to vše pojaté originálně a bez laciných onanií, epileptických nebo glykemických záchvatů. Krasnodarští Shokran zkrátka od alba Exodus (2016) patří do téže ligy jako Periphery a jejich kapelník Dmitrij Demjaněnko do stejného klubu jako Misha Mansoor.

V tuzemsku přitom v rámci jejich prvního evropského turné na podporu alba Ethereal z letošního března zahrají vůbec poprvé. 13. května od 18 hodin v královéhradecké (Pilnáčkově) Továrně, den na to od 19 hodin v pražském Chapeau Rouge. Na obou štacích je doprovodí mezinárodní, tj. česko-kazašsko-polsko-ukrajinská kapela The Contradiction, která progmetal ozvláštňuje Warhammer tématikou.

V Hradci se k nim přidají ještě kroměřížští sypači Inception of Fall. V Praze zase domácí česko-ruští posthardcoristé z Abyss, Watching Me a metalcoroví Down for Whatever z Maďarska. Pozor, kapacita hradeckého koncertu je omezená. Doporučujeme včasný nákup lístku přes smsticket. Zájem o českou premiéru Shokran totiž bude velký.

Tagy Shokran Dmitrij Demjaněnko Dmitry Demyanenko Grindpa Hradec Králové Továrna Chapeau Rouge

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY