Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 22.01.2023 - 08:00

„Shipwreck“: unikátní Telecaster Johnnyho Deppa

Jednou z oblíbených kytar Johnnyho Deppa, který v současné době koncertuje společně s Jeffem Beckem, je opulentní model „Shipwreck“, jenž mu postavil a daroval kytarář David Petillo. Korpus ve tvaru Telecasteru je z 209 let starého lipového dřeva, krk z plamínkového javoru doplňuje ziricotový hmatník, použity byly dva minihumbuckery Seymour Duncan a hardware i další komponenty dostaly patinovanou relic úpravu.

Unikátní je zdobení kytary nesoucí se ve stylu filmu Piráti z Karibiku, čemuž odpovídá např. mosazný kompas z roku 1899, upevněný na těle nástroje, stejně jako intarzie z šedých tahitských perel na pozadí růžového a fialového abalonu, holografický emblém s motivy lodě a majáku, rytiny na pickguardu, zdobený potenciometr hlasitosti s tématikou vln, krytka tónové clony v podobě ručně vytvořené potápěčské helmy nebo stejná výbava hlubinných potápěčů zpodobněná na hmatníku, a to včetně obrazců mořských živočichů či truhly s pokladem.

Pokud se o tomto speciálu chcete dovědět víc, tak spoustu detailních fotek Shipwrecku najdete na facebookovém profilu Davida Petilla. Přiložené video ukazuje Deppovu kytaru v akci při torontském koncertu s kapelou Jeffa Becka.

Tagy Johnny Depp Johnny Depp – Shipwreck Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY