Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 26.06.2022 - 08:00

18: Jeff Beck a Johnny Depp vydají společné album

Legendární kytarista Jeff Beck a hvězda hollywoodských velkofilmů Johnny Depp spolu hrají už pár let a tuto spolupráci se rozhodli potvrdit prvním albem s názvem 18, jehož materiál vznikal postupně od roku 2019. Deska má obsahovat celkem 13 tracků, z nichž drtivá část jsou cover verze skladeb od Velvet Underground, Killing Joke, Marvina Gaye, Everly Brothers, Beach Boys nebo Johna Lennona. Mimochodem, Lennonova skladba Isolation v rockovém podání Deppa a Beckovy kapely, už nějaký čas rotuje na YouTube.

Kromě předělávek se na „osmnáctce“ objeví také tituly Sad Motherfuckin' Parade a This Is a Song for Miss Hedy Lamarr, jejichž autorem je Johnny Depp. Druhý jmenovaný track, věnovaný herečce (1914 – 2000), která se proslavila rolí ve filmu Gustava Machatého Extase (1932), byl zároveň vybrán jako klipová ochutnávka novinky. Album v CD a digitálním formátu by mělo oficiálně vyjít 15. července a koncem září se na trhu objeví i vinylová verze.

„Už dlouho jsem neměl takového tvůrčího partnera,“ říká na Deppovu adresu Jeff Beck. „Na téhle desce se podílel velkou měrou. Jen doufám, že ho lidé budou brát vážně jako hudebníka, protože pro některé lidi je těžké přijmout, že Johnny Depp umí zpívat rock and roll.“ Oba protagonisté jsou v současné době na evropském turné, které potrvá do 25. července.

Tagy Jeff Beck Johnny Depp

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY