Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 15.12.2019 - 00:01

Seymour Duncan Diamondhead: multistage distortion s boostem

Firma Seymour Duncan přichází s dalším typem pedálového zkreslení, kterým je tentokrát distortion Diamondhead vybavený nezávislým boostem. Efekt s širokým rozpětím gainu našel inspiraci ve zvuku rockových kapel z konce sedmdesátých a především osmdesátých let, kdy razantnějším stylům začaly kralovat party jako Judas Priest nebo Iron Maiden, představující novou vlnu britského heavy metalu (NWOBHM).

Obvod kaskádovitě zapojeného distortionu je osazen ovladači gainu, hlasitosti a třípásmovou aktivní ekvalizací, která umožňuje poměrně detailní nastavení výsledného zvuku. Díky pečlivé kalibraci účinných korekcí se zdvihem +-13 dB (basy 80 Hz, středy 800 Hz, výšky 6 kHz) produkuje efekt nadstandardně nosný a objemný tón i při použití singlových snímačů.

Charakter zkreslení lze upravit také páčkovým přepínačem SAT napojeným na obvod převzatý z firemního Overdrivu 805, jenž do signálové cesty přidá dalších 24 dB gainu, zpevní projekci basových pásem, zvýší atak a poměr harmonických složek, lehce upozadí nejvyšší frekvence a zvýrazní středy potřebné k prosazení tónu v kapelovém mixu.

Sekce Boost s úrovní až +15 dB, kterou lze pomocí footswitche aktivovat nezávisle na zkreslovací jednotce, je využitelná jak pro sólové pasáže, tak i k nakopnutí vstupu lampového aparátu. Jackový vstup, výstup a zdířka pro napájecí adapter s napětím 9 – 18 V jsou umístěny na čelní straně šasi.

Seymour Duncan Diamondhead má dostatečnou hlasitostní rezervu, takže je schopen zastat funkci preampu, a rozumí si s čistým i zkresleným kanálem kytarového zesilovače či koncovým zesilovačem (rack, return ef. smyčky hlavy nebo komba atd.). Oficiální cena se pohybuje okolo 230 dolarů.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan Diamondhead
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY