Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 18.12.2018 - 00:01

Šesti a sedmistrunné Schectery ze série Reaper

Firma Schecter uvádí na trh zbrusu novou kytarovou edici Reaper 2019 tvořenou třemi šestistrunnými modely Reaper-6, Reaper-6FR, Reaper-6FR S a sedmistrunnou verzí Reaper-7 Multiscale. Výrobce v tomto případě myslel i na levoruké hráče a všechny nástroje z této série bude nabízet také v odpovídajících variantách s přídavným označením LH.

Superstraty s reverzní hlavicí mají korpus z bahenního jasanu, jehož frézování horní hrany a výběr topu (pravděpodobně topolová dýha) s burstovým transparentním lakem připomínají řešení použité u řady Ibanez RGD Iron Label.

Lepené krky sestavené z plátů javoru a ořechu jsou vybaveny karbonovou výztuhou, pohodlnou hru zajišťuje kromě subtilnějšího profilu Ultra Thin C také ergonomický spoj Ultra Access, ebenový hmatník nese 24 pražců X-Jumbo a rádius činí 14 palců

Jednotlivé modely se liší především hardwarem a také použitými typy snímačů:

Reaper-6: pevná kobylka Schecter Custom Hardtail se strunami ukotvenými skrz tělo, 2x humbucker Schecter Diamond Decimator, třípolohový přepínač, hlasitost + tónová clona s push/pull spínačem pro rozepínání cívek.
Reaper-6FR: uzamykatelná mechanika Floyd Rose 1500, zámky na nultém pražci, 2x humbucker Schecter Diamond Decimator, třípolohový přepínač, hlasitost + tónová clona s push/pull spínačem pro rozepínání cívek.
Reaper-6FR S: uzamykatelná mechanika Floyd Rose 1500, zámky na nultém pražci, kobylkový humbucker Schecter Diamond Decimator, aktivní krkový snímač Fernandes Sustainiac, třípolohový přepínač, hlasitost + tónová clona, switche Sustainiac On/Off + mody Fundamental-Mix-Harmonic.
Reaper-7 Multiscale: proměnlivá menzura (25.5 až 27 palců), kompenzované pražce, pevná kobylka Hipshot Hardtail, 2x kolejnicový humbucker Schecter Diamond Decimator 7, třípolohový přepínač, hlasitost + tónová clona s push/pull spínačem pro rozepínání cívek.

Šesti a sedmistrunné Schectery ze série Reaper budou nabízeny v odstínech Satin Sky Burst, Satin Charcoal Burst nebo Satin Inferno Burst a produkci dostala na starost indonéská pobočka značky. Oficiální ceny se na americkém trhu mají pohybovat v následujících relacích: Reaper-6 cca 700 dolarů, Reaper-6FR cca 900 dolarů, Reaper-6FR S cca 1 070 dolarů a Reaper-7 Multiscale cca 950 dolarů. V evropské distribuci se novinky objeví pravděpodobně na přelomu ledna a února.

Tagy Schecter Schecter Reaper
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY