Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Sestava Richieho Faulknera z Judas Priest

Don Carr si do studia amerického obchodu Sweetwater pozval kytaristu Richieho Faulknera, který je od roku 2011 jednou z opor heavymetalových ikon Judas Priest, kde nahradil dlouholetého člena K. K. Downinga a v podstatě tak kapele umožnil chytit druhý dech. To potvrdil i frontman Rob Halford, jenž v jednom z rozhovorů prohlásil: „Přiznejme si, že Richie do jisté míry Judas Priest zachránil, protože kdybychom ho nenašli v rozhodující době, kdy jsme hledali kytaristu, mohlo to dopadnout úplně jinak.“ Na co v současné době hraje držitel ceny Dimebag Darrell Shredder Award (2015), udílené magazínem Metal Hammer?

Kytara

Hlavním Faulknerovým nástrojem je už po nějaký čas finální prototyp signovaného Gibsonu Flying V RF Custom Shop s korpusem z jednoho kusu mahagonu v laku Pelham Blue, osazený dvojicí aktivních humbuckerů EMG Richie Faulkner a uzamykatelným vibratem Floyd Rose.

Efekty

Z kytary míří signál do první verze wah pedálu Dunlop Jerry Cantrell JC95, ladičky Boss TU-3 a pasivního direct boxu JDI od Radial Engineering, nakopnutí vstupu zesilovačů zajišťuje MXR Distortion + M104, za nímž je zařazen Micro Chorus M148 a Uni-Vibe M68 od stejného výrobce. Napájení obstarává distributor MXR DC Brick M237.

Zesilovače a boxy

V daném případě je Faulkner věrný tradiční britské značce Marshall, zastoupené jednokanálovým stowattovým aparátem JCM 800 2203 z roku 1983 s kabinetem Marshall 4x12 1960 AX, a hlavou Marshall Super Lead 1959 z poloviny 90. let, doplněnou boxem Marshall 4x12 1960 A.

Tagy Richie Faulkner Judas Priest

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY