Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Šest nových akustik PRS série SE 2018

Nástroje edice SE z produkce asijské pobočky společnosti Paul Reed Smith jsou na rozdíl od marylandských originálů finančně mnohem dostupnější, ale přesto si zachovávají v dané kategorii nadstandardní kvalitu zvuku i zpracování, což samozřejmě platí také pro akustické kytary, jejichž nabídka se nyní rozrůstá o 6 nových modelů PRS SE AX20E, TX20E, A40E, T40E, A50E a T50E s korpusy ve tvaru Angelus Cutaway a Tonare Grand.

Všechny varianty disponují elektronickým systémem Fishman GT1 s piezo snímačem Sonicore umístěným v kobylce a osvědčeným předzesilovačem vybaveným potenciometry Volume a Tone, schovanými pod horní hranou ozvučného otvoru, takže z estetického hlediska není design kytar nijak narušen.

Dalšími společnými prvky jsou mahagonové krky s profilem Wide Fat, ebenové hmatníky a základny kobylek, nulté pražce a sedla z kosti, pro přední ozvučnice korpusu byl použit výběrový smrk Sitka, nástroje mají 20 pražců medium jumbo, vnitřní žebrování typu Traditional X nebo Hybrid X/Classical, "ptačí" polohové značky, celokovové firemní strojky a menzura činí shodných 25.3 palce.

Modelům AX20E a TX20E, lišícím se stejně jako ostatní verze A a T tvarem těla (A = Angelus Cutaway, T = Tonare Grand), dodává mahagonová zadní deska a luby průrazné a nosné středy, verze A40E a T40E mají tyto části těla vyrobeny z odolného afrického ovangkolu, jenž je svým zvukovým charakterem blízký palisandru a vlajkové lodě A50E a T50E s výraznými intarziemi se mohou pochlubit luby a zadními ozvučnicemi z plamínkového javoru s organickým zvukem, pevnými basy a bohatými výškami.

Nová řada akustických kytar Paul Reed Smith série SE 2018 bude dodávána v transparentním přírodním laku Natural a oficiální ceny včetně luxusního pevného pouzdra byly nastaveny v následujících relacích: AX20E - 650 dolarů, TX20E - 600 dolarů, A40E - 750 dolarů, T40E - 700 dolarů, A50E - 900 dolarů a T50E - 850 dolarů.

Tagy PRS PRS SE 2018

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY