Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 11.04.2021 - 00:01

Série PRS Custom 24-08 ve verzích SE a USA 2021

Letos se do nabídky edice SE, vyráběné v indonéské továrně značky Paul Reed Smith, poprvé dostává model PRS Custom 24-08 disponující přepracovaným ovládáním se samostatným rozepínáním cívek, což ve výsledku znamená, že hráč může využít celkem osm snímačových režimů. Zároveň s premiérou této kolekce firma prezentovala také inovovaný PRS Custom 24-08 z americké série Core, v rámci níž byla pilotní řada 24-08 představena před třemi lety.

Na mahagonovém masivu těla verze SE je nalepen bombírovaný javorový top krytý plamínkovou dýhou ze stejného dřeva, na stavbu krku byly z důvodu zachování maximální stability použity tři javorové přířezy s pohodlným profilem Wide Thin, palisandrový hmatník nese 24 jumbo pražců, ptačí polohové značky ve stylu “Old School” Birds a menzura o délce 25 palců dodržuje standard výrobce.

Elektroniku tvoří dva humbuckery TCI, třípolohový páčkový switch, společná hlasitost, clona a dva minipřepínače, které v kombinaci s klasickým spínačem umožňují vybírat z osmi konfigurací zapojení snímačů. Vibrato se zasouvací hřídelí s nastavitelným odporem rotace doplňují standardní celokovové strojky a hardware má niklovaný povrch.

Zvukově flexibilní a finančně dostupný Paul Reed Smith PRS Custom 24-08 SE je nabízen v provedení Vintage Sunburst nebo v efektní transparentní zelené úpravě Eriza Verde za cenu pohybující se těsně pod hranicí 25000 Kč. Součástí dodávky je firemní gig bag a servisní klíče.

PRS Custom USA 24-08 2021 dostal nově dvojici humbuckerů 85/15 typu TCI s velmi přirozeným podáním tónu díky optimalizované indukčnosti a kapacitě cívek. Změnou prošel i finální nástřik s použitím vícesložkového laku, jenž má podobné základní vlastnosti jako klasický nitro lak, ale je odolnější vůči oděru, vyšším teplotám a časem méně žloutne, což ocení především vlastníci nástrojů se světlejším nebo transparentním odstínem. Ostatní specifikace jsou identické jako u předchozí verze z roku 2017. Nástroj v barevném provedení Cobalt Blue vyjde na cca 4600 dolarů.

Tagy PRS PRS Custom 24-08 SE 2021 Série PRS Custom 24-08 USA 2021

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY