Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 29.09.2021 - 00:01

Série Fender Squier Paranormal je zpět

Původní edice kytar Fender Squier Paranormal z minulého roku se těšila velké oblibě a zahrnovala několik cenově výhodných modelů, které si rychle získaly renomé překvapivě kvalitních nástrojů. Vzhledem k tomu, že se jednalo o speciální kolekci, ceny této produktové řady začaly stoupat, takže verze jako Squier Baritone Telecaster zaznamenaly na aukčních serverech za poslední rok cenový nárůst o přibližně 200 až 300 procent. Přítrž překupnickým praktikám by mělo učinit rozhodnutí Fenderu, který oznámil, že dceřiná společnost Squier obnovuje výrobu série Paranormal, čítající celkem sedm následujících nástrojů, jež by pro letošní rok měly dostat také nové barvy.

Společným prvkem všech verzí je lehký a dostatečně rezonantní topolový korpus, šroubovaný javorový krk s pohodlným C-profilem, hmatník z javoru nebo indického laurelu o radiusu 9.5 palců, 22 středně silných pražců (kromě Jazz Basse '54 s 21 pražci), vintage ladicí mechaniky, chromovaný hardware a finální povrchová úprava v podobě lesklého polyuretanového laku.

Základní specifikace jednotlivých verzí:

Squier Paranormal Toronado – finančně vstřícnější alternativa k dnes už nevyráběnému modelu Fender z roku 1998, dvojice humbuckerů Squier Atomic se silným výstupem, nezávislé hlasitosti a korekce, třípolohový switch, kobylka hardtail, menzura 24.75 palců, barvy 3-Color Sunburst, Mystic Seafoam.

Squier Paranormal Offset Telecaster – korpus typu Jazzmaster, menzura 24.75 palců, dva single coily s Alnico magnety, klasická Tele-kobylka s vaničkovou základnou, master volume a tone, třípolohový přepínač, barevné provedení Shell Pink, Olympic White nebo transparentní úprava Butterscotch Blonde..

Squier Paranormal Cyclone – korpus ve stylu Fender Mustang, tři šikmo usazené jednocívkové snímače Fender Designed Alnico, společná hlasitost a clona, tři samostatné posuvné spínače pro každý single coil, vibrato Synchronized ukotvené šesti vruty, barvy Candy Apple Red, Daphne Blue nebo Pearl White.

Squier Paranormal Super-Sonic – netradičně tvarované tělo a velká reverzní hlavice inspirovaná Stratocastery ze sedmdesátých let, krátká menzura 24 palců, dva humbuckery Atomic Zebra s šikmo uloženou kobylkovou verzí, užší nultý pražec o šířce 40 mm, třípolohový páčkový switch, hlasitost a tónová clona, barvy Blue Sparkle, Graphite Metallic, Shell Pink a Ice Blue Metallic.

Squier Paranormal Cabronita Telecaster Thinline – poloduté tělo s F-výřezem, standardní menzura 25.5 palců, dva single coily Fender Designed Alnico uložené v širších pouzdrech typu P-90, master volume a tone, třípolohový přepínač, pevná hardtail kobylka, barvy Lake Placid Blue nebo 2-Color Sunburst.

Squier Paranormal Cabronita Telecaster Baritone – masivní (plný) korpus, prodloužená menzura o délce 27 palců, hmatník z laurelu, ostatní specifikace identické jako u varianty Thinline, barevné provedení 3-Color Sunburst nebo Surf Green s bílými snímačovými kryty a krémovým pickguardem.

Squier Paranormal Jazz Bass '54 – tělo ve tvaru JB s designovými prvky převzatými  z ikonického Fenderu 1954 Precision, 21 pražců „Narrow Tall“, dvojice Alnico single coilů J-Bass ovládaných duálními souosými potenciometry s nezávislými hlasitostmi a clonami, povrchové úpravy Black s hliníkovým zlatě zbarveným pickguardem, nebo 3-Color Sunburst s želvovinovým krytem. České ceny modelů ze série Paranormal byly nastaveny shodně pod hranicí 1000 Kč.

Tagy Fender Fender Squier Squier Paranormal 2021

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY