Přejít k hlavnímu obsahu
Zdeněk Neusar -

Seriál Péče o kytaru má knižní podobu, přijďte s námi a Pokáčem na křest!

Zdeněk Lev má dlouholeté zkušenosti s kompletním kytarovým servisem a rukama mu prošly tisíce nástrojů. Jeho první seriál Péče o kytaru má sedmatřicet dílů – a nyní v edici Frontmana ve vytuněné podobě vychází knižně. Křest chystáme na středu 7. prosince od 17.30 v modřanské prodejně Kytary.cz. Na akci pár písniček zahraje Pokáč, který jeho mimořádné dílo také pokřtí.

Oba díly knihy Zdeňka Lva jsou určené pro hráče na akustickou i elektrickou kytaru a obsahují spoustu tipů a triků, jak se o svůj nástroj starat. Pro všechny kytaristy*ky ji doporučuju všemi deseti.

V prvním dílu knihy se dozvíte, jak a na základě čeho vybírat kytaru, jak nástroj správně seřídit a využít tak jeho možnosti na maximum a jakou úlohu hraje vhodný výběr strun. Publikace vás rovněž seznámí s problematikou zvlhčování a nabídne mnoho dalších fíglů, jak svou hru posunout na další úroveň.

Druhý díl knihy pojednává o tom, jak o kytaru průběžně pečovat, jak jednotlivé součásti kytary fungují a jak se dají opravit nebo vylepšit, co za nářadí při kytarovém servisu používat, jak na elektroniku a proč je její kvalita pro kytaru důležitá, jakými díly se dají různé části kytary vylepšit, jak funguje tremolo na elektrických kytarách, na co si dát pozor při koupi kytary z druhé ruky i jestli má smysl renovace starých a odložených kytar.

Držím Zdeňkovi palce a přeju mu hodně energie a nápadů do dalších textů pro Frontmana! Na místě samozřejmě nebudu chybět.

Pro začátek si se Zdeňkem můžete ověřit, zda správně natahujete struny na akustickou nebo klasickou kytaru:

Tagy Péče o kytaru Pokáč

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY