Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Sedmistrunný Jackson Pro Series Dinky DK Modern EverTune 7

Konstrukčně vyspělá kobylka EverTune, zastoupená v současné době pěti modely pro kytary typu Strat, Tele nebo LP/SG, se stává stále oblíbenější komponentou elektrických kytar. Tímto systémem, který je osazen samostatnými stabilizačními pružinami pro každou strunu, vybavil Jackson také nový sedmistrunný superstrat Pro Series Dinky DK Modern EverTune 7 s prodlouženou menzurou.

K lipovému tělu je přes ergonomický spoj přišroubován krk lepený ze dvou kusů javoru proložených plátem exotického a mechanicky odolného wenge, konstrukci zpevňují grafitové výztuhy, ebenový hmatník s proměnlivým radiusem 12 – 16 palců a bočními luminiscenčními značkami nese 24 jumbo pražců, ořech ze směsi Graph Tech TUSQ XL má šířku 44.45 mm a menzura o délce 26.5 palců (673 mm) pozitivně ovlivňuje konkrétnost projekce nižších pásem.

Zmíněná kobylka EverTune 7 zajišťuje nejen stabilitu ladění a perfektní intonaci, ale také potřebný sustain, do reverzní hlavice ve stylu AT-1 jsou usazeny uzamykatelné ladicí strojky Gotoh v konfiguraci 3+4, hardware má černou povrchovou úpravu a šroub výztuhy krku je umístěn na jeho patkové straně.

Elektroniku tvoří dvojice aktivních humbuckerů Fishman Fluence Open Core PRF-CO7, schopných pokrýt spektrum od čistého až po high-gainový sound a pětipolohový nožový switch aktivuje v polohách 2, 3 , 4 single coilový režim Voice. Potenciometru společné hlasitosti sekunduje tónová clona s funkcí push/pull pro volbu režimů Voice 1/2 navázaných na krajní polohy 1 a 5 (kobylkový nebo krkový humbucker).

Jackson Pro Series Dinky DK Modern EverTune 7 je dodáván v decentním laku Primer Gray, v jihokorejské továrně nástroj seřídili na struny .009/.056 a součástí balení jsou i popruhové zámky Dunlop Dual-Locking. Novinka bude na českém trhu k dispozici za cenu pohybující se okolo 38700 Kč. Funkčnost a technické detaily kobylky EverTune přibližují přiložená videa.

Tagy Jackson Jackson Pro Series Dinky DK Modern EverTune 7

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY