Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 25.12.2014 - 09:16

SD Retribution 7/8: snímače pro Dina Cazarese

Kytarista Dino Cazares (Fear Factory, Divine Heresy) a renomovaný výrobce snímačů Seymour Duncan dali hlavy a uši dohromady a výsledkem jejich spolupráce je nový humbucker SD Retribution, určený především pro razantní styly s využitím 7-mi nebo 8-mi strunných kytar.

Aktivní humbucker se silným výstupem je stejně jako SD EMTY Blackout vybaven speciálním preampem a výrobce jej nabízí buď v klasickém designu ala EMG (sedmičková verze) nebo v kompaktním provedení soapbar (7-mi i 8-mi str. kytary).

Seymour Duncan Retribution disponuje širokým, otevřeným soundem bez přehnané komprimace, citlivou reakcí na atak trsátka, minimálním šumem a výbornou čitelností - jednotlivé struny se zvukově neslévají ani při vyšších hodnotách gainu. Na rozdíl od ostatních aktivních snímačů se Retribution svým charakterem a výbornou dynamikou blíží spíše pasivním snímačům. Z důvodu zachování maximální artikulace strun H a Fis mají nové humbuckery trochu slabší výstup než ultra silné aktivy SD Blackout, což ocení hlavně hráči využívající mimo high gain i čistší zvuky nebo crunch.

SD Retribution se na trhu objeví v kobylkové i krkové verzi, součástí balení je kromě instalačního schématu, klipu na 9V baterii a montážních šroubů také potenciometr hlasitosti a výstupní stereo jack. Mimochodem, o Dinovi jsme v kontextu s jeho související Ibanez signature DCM100 psali už po Mikuláši.

Tagy Seymour Duncan
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY