Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 23.07.2020 - 00:01

Schecter Tempest Custom a C-1 Exotic Spalted Maple

Společnost Schecter Guitar Research vyslyšela přání některých příznivců značky a zařadila do svého produktového katalogu lehce modifikovanou reedici modelu Tempest Custom, která nabídne lidovější cenovku a kvalitní komponenty včetně snímačů americké provenience. Firma také rozšiřuje edici Exotic o superstrat C-1 Exotic Spalted Maple v transparentním laku Satin Natural Vintage Burst.

Tempest Custom 2020 disponuje mahagonovým korpusem s bombírovaným topem a kontrastními výložkami předních hran, lepený krk složený ze tří kusů mahagonu zpevňují kromě dvoucestné výztuhy pláty z karbonových vláken a zvolen byl tradičnější C profil (síla na 1.pr. 22 mm, na 12. pr. 23.5 mm).

Ebenový hmatník nese perleťové značky, 22 pražců X-Jumbo a ořech ze směsi Graph Tech XL Ivory Tusq o šířce 42 mm. Struník T1Z, pevná kobylka TonePros T3BT TOM a uzamykatelné firemní mechaniky mají zlatě chromovaný povrch. Zvuk přenášejí dva „zebra“ humbuckery ve verzích  USA Pasadena Plus (kobylka) a USA Pasadena (krk) napojené na třípolohový přepínač, nezávislé hlasitosti a tónové clony s push/pull rozepínáním cívek.

Pro stavbu korpusu superstratu C-1 Exotic Spalted Maple byl vybrán mahagonový základ doplněný topem z luxusně působícího javoru, jehož profil je lemován jednovrstvou krémovou výložkou. Krk se subtilním profilem Thin C (síla na 1.pr. 19 mm, na 12. pr. 20 mm) tvoří tři segmenty z „pečeného“ javoru proložené dvěma pláty odolného purpleheartu a stejně jako u modelu Tempest je konstrukce zpevněna karbonovými pásy.

Dvouoktávový ebenový hmatník osazený 24 pražci X-jumbo se může pochlubit intarziemi z abalonu, ke stabilitě ladění přispívá osvědčený nultý pražec Graph Tech XL Ivory Tusq (šířka 42 mm) a plochý radius o poloměru 14 palců umožňuje i ve vyšších pozicích bezproblémový bending.

Menzura byla vyměřena na standardních 25.5 palců. Dvojici humbuckerů Schecter Diamond '78 a Diamond '78 Special ovládá třípolohový nožový přepínač, společná hlasitost s tónovou clonou a miniswitch pro singlový režim. Struny kotví ve dvoupivotovém vibratu Wilkinson WVS50IIK a ladění obstarávají uzamykatelné strojky.

Tempest Custom, vyráběný v jihokorejské továrně, je k dispozici v odstínech Vintage White, Gloss Black nebo Faded Vintage Sun Burst a oficiální cena se pohybuje pod hranicí 1100 dolarů. Schecter C-1 Exotic Spalted Maple SNVB z indonéské produkce vyjde na cca 800 dolarů. Nástroje jsou z továrny seřízeny na „desítkové“ struny Ernie Ball Regular Slinky 2221.

Tagy Schecter Schecter Tempest Custom 2020 Schecter C-1 Exotic Spalted Maple

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY