Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 13.07.2020 - 00:01

Schecter Corsair a PT Fastback 2020

Po úspěchu pololubového modelu Corsair Custom přichází firma Schecter Guitar Research s finančně přístupnější verzí Corsair 2020, osazenou novým typem vibrata evokujícím konstrukci používanou značkou Duesenberg. Inovace se v letošním roce dočkala také řada Fastback, zastoupená další generací humbuckerového modelu PT Fastback inspirovaného Telecasterem Thinline.

Polodutý korpus Schecteru Corsair ve stylu Gibsonu ES-339 je vyroben z laminovaného javoru, krk s pohodlným profilem Thin-C je lepen ze tří kusů mahagonu a nese ebenový hmatník o radiusu 14 palců, do něhož je vsazeno 22 středně silných pražců medium jumbo, obdélníkové značky poloh, lemovky hran a ořech Graph Tech XL Ivory Tusq široký 42 mm.

Elektroniku tvoří dvojice humbuckerů Schecter Diamond '78 ovládaných třípolohovým switchem, samostatnými hlasitostmi a tónovými clonami s push/pull rozepínáním cívek. Chromovaný hardware sestává z firemního vibrata využívajícího konstrukci Bigsby, pevné kobylky tune-o-matic Roller opatřené otáčivými válečkovými sedly a ladicích strojků Grover Rotomatic s převodem 18:1.

PT Fastback nabízí olšové tělo s frézovanými hranami a výložkami hran, šroubovaný krk z jednoho kusu javoru s profilem Thin-C (síla na 1.pr. 20 mm, na 12. pr. 22 mm) a hmatník ze stejného materiálu osazený 22 masivními pražci X-Jumbo, černými polohovými bloky a ořechem Graph Tech XL Black Tusq o šířce 42 mm.

U kobylky Diamond Hardtail je umístěn humbucker Schecter Diamond UltraTron a stejný typ snímače, jehož předlohou byl klasický Gretsch FilterTron, najdeme také v krkové pozici. Ovládání je totožné jako u varianty Corsair, ladění opět obstarávají mechaniky Grover a top korpusu kryje třívrstvý pickguard.

Schecter Corsair s cenovkou cca 1000 dolarů je nabízen v barevných úpravách Gold Top, Gloss Black nebo Gloss Natural, varianta PT Fastback v provedeních Olympic White, Gold Top či Gloss Black vyjde na cca 600 dolarů. Nástroje jsou vyráběny v indonéské pobočce značky.

Tagy Schecter Schecter Corsair 2020 Schecter PT Fastback 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY