Přejít k hlavnímu obsahu
Zdroj: schecterguitars.com
Jan Hamerský - Čt, 11.04.2019 - 08:30

Schecter Banshee-6 SGR SB: velmi příjemné překvapení

Protože jsem v nejmenovaných hudebninách pečený vařený s co chvíli s jinými požadavky, vymyslel jsem si historku o synovci, který kupuje první kytaru, tentokrát na metal. Nebyl důvod mi nevěřit. Krutě vyhlížející Schecter Bashee-6 SGR SB je magnet na všechny ztrápené duše dvanáct plus a třebaže jsem od něj nečekal zázraky, stejně mi z něj spadla brada.

Hrál jsem přes Boss Katanu. Nasimulujete na něm leccos, jen ne ergonomii kytary, která konkrétně v tomto případě byla vyloženě učebnicová. Pohyb po tenkém céčkovém profilu s přiměřeně úzkou fenderovskou menzurou 648 milimetrů a téměř plochém hmatníku s 14‘‘ rádiusem brzdil jen na můj vkus nepatrně vyšší tovární dohmat. Naštěstí je to jen otázka seřízení krků, respektive kobylkových kamenů. I tak však byl krk na danou cenovou hladinu nanejvýš komfortní. Líbit se budou taktéž výběr a opracování pražců, ideální pro nezrohovatělé zkřehlé prsty zrovna jako šroubování krku a těla. Spoj je citlivě vymodelovaný tak, abyste se dostali opravdu do všech poloh.

Uživatelsky přívětivé jsou rovněž ovládací prvky, ladící kolíky, třístupňový přepínač, volume a clona. Odpor kladou přiměřený. Samozřejmostí je černý protikorozní nátěr. Jak ale hrábnete do strun, po chybějícím tremolu ani nevzdechnete. Sustain je mohutný jak díky šroubovanému krku, tak strunám procházejícím lipovým tělem. Kytara přitom téměř nic neváží.

Výborné jsou rovněž tovární snímače Diamond Plus. Z kytary vytáhnou přesně to, co je právě potřeba. Akustický zvuk v mezipoloze příjemně zvoní. Naboostovaný hi-gain režim naopak skosí všechno živé v dosahu, ale dolní polovina strun bude znít u kobylky i krku.

Pro hráče, který se teprve rozkoukává, je tento superstrat naprosto ideální. Za přátelských pět a půl tisíce korun nabízí nadstandardní komfort, bohatý výrazový rejstřík a blbu i potu vzdorné ovládání. Přitom ani v nejmenším nepřipomíná nástroj do hudební nauky. Své využití najde i jako záloha v arzenálu daleko zkušenějšího metalového veterána.

Tagy Schecter Schecter Banshee-6 SGR SB
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se tak ...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY