Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Samplovací sekvencer Roland TR-8S

Bicí automat Roland TR-8 z edice AIRA se dočkal následovníka v podobě modelu TR-8S, který nabízí také zvuky předchozích sérií 808, 909, 707, 727, 606 a kromě toho umožňuje import samplů, disponuje osmi analogovými výstupy, integrovanou multi-kanálovou MIDI zvukovou kartou, rozhraním AIRA Link (USB) a trigger výstupy pro připojení externích ovladačů.

Zařízení osazené novým procesorem využívá pokročilý modeling ACB (Analog Circuit Behavior) a kvalitní 24bit/96kHz převodníky, vlastní vzorky lze uložit na SDHC kartu ve formátech WAV nebo AIFF a to v celkové délce 10 minut (mono 44.1 kHz), přičemž jednotlivé samply mohou mít až 3 minuty, k dispozici je 128 patternů a stejný počet kitů.

Každá součást virtuální soupravy (basový buben, snare, tomy, činely atd.) je v základu ovládána samostatným podsvíceným faderem a potenciometry Tune, Decay, CTRL, samozřejmostí je špičkový šestnáctikrokový sekvencer s 8 variacemi na pattern, nechybí funkce Sample reverse, Scatter (Fill-In) a LFO.

Ke každému nástroji lze přiřadit efekty ze sekce FX1 obsahující filtrace, zkreslení apod. (Compressor, Drive, Isolator, Transient, Bit crusher, Comp + Drive, Crusher, HPF, LPF, LPF/HPF, L/H Boost, L Boost, H Boost), reverby (Ambience, Room, Hall1, Hall2, Plate, Mod), delaye (Delay, Pan, Tape Echo) a globální efektová jednotka Master FX je vybavena efekty Compressor, Drive, Over Drive, Distortion, Fuzz, Crusher, Phaser, Flanger, Env.Amp, Env.Filter, LPF, HPF, LPF/HPF, L Boost, H Boost, L/H Boost, SBF, Noise, Isolator, Transient a Transient2.

Konektivita sestává z šesti kombinovaných Assign/Trigg výstupů, slotu pro SDHC kartu, DIN zdířek MIDI In / Out, USB rozhraní, samostatného minijackového trigger výstupu, dvojice konektorů Ext In, stejného počtu hlavních výstupů a konektoru sluchátek.

Samplovací sekvencer Roland TR-8S s širokými možnostmi editace, velmi kvalitními zvuky, rozsáhlou efektovou sekcí a nadstandardní konektivitou, je komplexní rytmickou stanicí a novou vlajkovou lodí tohoto segmentu, která by se měla v evropské distribuci objevit na přelomu března a dubna za cenu cca 700 eur.

Tagy Roland Roland TR-8S

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY