Přejít k hlavnímu obsahu
Z videa Změna, zdroj: YouTube
Z videa Změna, zdroj: YouTube
Sára Nová -

Sama na celé promo alba?

Zaplatit si člověka na veškerou propagaci a všechny ty promo záležitosti, ve kterých se vyznají profíci z řad manažerů a PR odborníků, by si přála snad každá kapela. Jak to zvládají ti, kteří šetří na nové kytary, vybavení a podobně? Podle hesla: „Udělej si sám.“

Nikdy nevíte, zda ta snaha bude stát za výsledný efekt. A navíc to kreativního člověka odvádí od nových písní, učení a hraní.

Jako zpěvačku a dnes i kytaristku mě moje touha žene k lidem ven, hrát, zpívat a těšit se z přítomnosti lidí na stejné vlně. Ze začátku člověk hraje třeba jen dvěma lidem a doufá, že se to změní.

Pro připravované album, které bude mít křest koncem září, se snažím udělat nyní maximum nejen hudebně, ale i propagačně. Jak to ale udělat, aby se dostalo ke svým posluchačům? A je tu opět heslo: „Udělej si sám.“

Vybrali jsme společně s producentem Josefem Vališem píseň pro nový videoklip, naplánovala a domluvila jsem premiéru videoklipu a poslala pozvánky i médiím.

Jak má ale vypadat taková release párty? Tak jen do toho: Sestavit si programově premiéru videoklipu na promítání videoklipu, akustický koncert všech písní a nesmí chybět ani občerstvení a malé překvapení v podobě výstavy fotek k albu.

Premiéra proběhla přesně tak, jak jsem ji naplánovala a přidala se k mým nejmilejším akcím. Povedlo se i získat tiskovou podporu novin, které o akci zveřejnily článek.

Jak se ale správně říká, sám by člověk všechno nezvládl. Proto i já mám kolem sebe řadu lidí, kterým mohu děkovat za pomoc při mé cestě. Jedním z nich je i šéfredaktor Frontmana Zdeněk, který mi byl po celou dobu rádcem a neváhal ze svého náročného programu věnovat čas i mně.

Nyní už se můj sen blíží k vrcholu. Čeká mě křest alba v září. Proto nyní usilovně pracuji na programu celé akce a doladění konečné podoby CD a propagačních podkladů.

Tagy komunita Frontman live Sára Nová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Sára Nová
Zpěvačka a autorka optimisticky laděných písní. Dříve jsem zpívala s kapelami různých žánrů od popu, rocku, rockpunku až po lehčí metal. Na začátku roku 2017 jsem začala hrát na kytaru na akustických koncertech. V roce 2018 jsem vydala album Jsi to Ty, v říjnu 2020 vychází nov…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY