Přejít k hlavnímu obsahu
Tomáš Frolík -

Rudy Horvat „Na Hajzlu“: Všechno jsem se naučil z instruktážních videokazet

Na počátku byl malý byt a v něm malý útulný záchod. Zde vyhrávám své vnitřní souboje a zpovídám hosty z jejich jedinečných hudebních příběhů. „Na Hajzlu“ je série neformálních rozhovorů se zajímavými osobnostmi ze světa hudby a kytary, které se mnou v této netradiční kulise mluví o své autorské tvorbě a diskutují o svých zkušenostech s kytarovým vybavením.

Pořad přináší nový pohled na hudební scénu a umožňuje objevovat inspirativní hudebníky a hudebnice, kteří si zaslouží více pozornosti. Jako druhého hosta jsem vybral svého kamaráda, skvělého muzikanta a kytaristu Rudyho Horvata.

Za precizní technikou a rytmem Rudyho není žádný učitel ani vedení – všechno se naučil sám, když si s kamarády v 90. letech půjčovali navzájem instruktážní videokazety. Mezi jeho nejslavnější spolupráce patří např. koncertní vystoupení s Richardem Bonou. Říká, že to byla velká zkušenost. „Dostali jsme pouze seznam a žádné noty. Tenkrát jsem na to ještě měl odvahu – dnes už bych ji asi neměl,“ říká ostravský kytarista Ruda Horvát. V kytarovém „gearu“ jsme se od vysílačky dostali až k zajímavé variaci použití aparátů v režimu „dual mono“. To a ještě více se dozvíte v pokračování série „Na Hajzlu“.

 

Tagy Na Hajzlu Rudy Horvat

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Tomáš Frolík
Hudebník, skladatel, textař a zpěvák současné generace. Vystudoval jsem program HNC na London Center of Contemporary Music. Své dovednosti jsem zdokonalil na mnoha mistrovských kurzech, včetně těch, které vedli renomovaní hudebníci jako Robben Ford či Marcus Miller. Od roku 20…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY