Přejít k hlavnímu obsahu
Vy přijedete a zahrajete. My zdarma připravíme záznam i s rozhovorem | Foto: Fakin Sessions
Vy přijedete a zahrajete. My zdarma připravíme záznam i s rozhovorem | Foto: Fakin Sessions
Tomáš Sytař - Po, 14.12.2020 - 15:00

Rozjeli jsme pro vás multižánrové FAKIN SESSIONS

Nápad na FAKIN SESSIONS vznikl před dvěma lety, kdy jsem si tak nějak dával dohromady možnosti a nápady – a něco takového, jsem si říkal, by mohlo mít docela pozitivní ohlasy a i význam pro kapely. Všiml jsem si, že většina známějších live sessions zve jenom větší nebo svá jména. My se to budeme snažit dělat jinak – dostat se tak může dost možná i na vás.

Bereme všechno, co zhodnotíme jako zajímavé. Bereme to multižánrově, takže budeme dělat i hip hop a zároveň live sety DJs. Koncept sessions je vystavěný tak, že budeme rádi, když se nám se svou tvorbou budete sami ozývat. Pokud nás vaše tvorba zaujme, pozveme vás, abyste u nás zahráli dle délky tři až pět skladeb – a my za to, že přijedete, zahrajete a řeknete v připojeném rozhovoru také něco o sobě, uděláme záznam zvukový i vizuální, vše zdarma smícháme, zmastrujeme, sestříháme a vydáme ven.

Vše probíhá u nás v Kyjově v prostorách zkušeben, kde pořádáme i FAKIN FAKIT. Dlouhá cesta pro nás byla vybudovat studio, které bude v co nejkvalitnější formě schopné zaznamenat živý zvuk. To se myslím nakonec docela podařilo, ale určitě budeme postupně ještě vylepšovat, co půjde. Nemáme žádné dotace ani žádnou podporu, proto všechno děláme z vlastní kapsy.

Budeme se snažit o co největší pravidelnost, tak aby alespoň co 14 dní vyšel nejlépe jeden díl. První díl je zatím bez rozhovoru, jelikož jsme ho natočili s takovou sranda kapelou složenou z nás samotných.

Já se starám o zvuk a booking kapel. Společně se mnou je součástí Fakin Sessions týmu Zbyněk Ryba – kamera, promo, vizuál, Michal Rolenc – kamera, střih, David Mucha – electro/zvuk, Filip Filípek – hardcore manager/support, Veronika Sytařová – rozhovory, Alena Truschingerová – promo, press.

Nebojte se nám ozvat.

Jak se s hudbou v „době onlanjnové“ perete vy? Organizujete si streamy sami, doporučili byste další nadšence, kteří se tímto způsobem snaží kapelám pomáhat? Napište nám na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Fakin Sessions Fakin Fakit

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Tomáš Sytař
Miluju všechno co dělá zvuky, včetně mojí manželky.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY