Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Roland V-Drums TD-07KV: souprava nejen pro studenty

Vzhledem k restrikcím souvisejícím s pandemií covid-19 snad ani nemohla být premiéra nového elektronického kitu Roland, postaveného na platformě V-Drum, načasována lépe. Finančně přístupný model TD-07KV, umožňující stejně jako ostatní zástupci této série tiché domácí cvičení, opět přináší masivní porci zvuků, včetně rejstříků dalece přesahujících hranice klasické akustické soupravy, integrovány jsou výukové programy, Bluetooth, USB port pro přímé nahrávání a mnoho dalších funkcí.

Kit tvoří dvouzónový osmipalcový snare PDX-8 s dvouvrstvými síťkovými blánami, stejný nastavitelný potah najdeme i u trojice jednozónových tomů PDX-6A o průměru 6 palců, basový buben je řešen pomocí kick padu KD-10 s realistickým odrazem, tichým chodem a minimálními vibracemi, připravena je desetipalcová hi-hat opatřená pedálem, a sestavu doplňuje crash CY-8 plus ride CY-8 s průměrem 12 palců. Komponenty jsou uchyceny na kovové čtyřbodové rampě s robustními svorkami.

Modul TD-07 nabízí 25 továrních předvoleb, stejný počet uživatelských presetů, k dispozici je celkem 143 nástrojů a 50 kitů. Efektová sekce obsahuje 30 různých položek včetně ambientních efektů, ke každému padu je možno přiřadit nezávislou ekvalizaci a prostorovou projekci vylaďuje Overhead Mic Simulator.

Nechybí pokročilý metronom s tempem 20 až 260 bpm, 5 typy rytmizace, 15 zvukovými mody, a také už zmíněné výukové programy rozdělené do pěti kategorií Time check (easy), Time check (hard), Quiet count, Auto up/down, Change-up. Bluetooth ve verzi 4.2 pracuje s kodekem SBC a podporuje profily A2DP (Audio) či GATT (MIDI BLE).

Vestavěna je zvuková USB karta (2 x record, 2 x playback) s frekvencemi 44.1, 48, 96 kHz, konektivita jednotky TD-07 sestává z USB, konektoru Mix In, zdířky DC napaječe 12 V a audio výstupu fungujícího zároveň jako sluchátkový výstup. Evropská cena elektronické soupravy Roland V-Drums TD-07KV, zabírající prostor cca 123 x 110 x 120 cm a vážící v kompletním osazení včetně modulu a stoličky 21.7 kg, se pohybuje okolo 1000 eur. Součástí balení je i speciální kabel a firemní adapter. Přikoupit lze crash CY-8 V, stojan MDY-Standard, paket DAP-3X atd.

Tagy Roland Roland V-Drums TD-07KV

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY