Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Roland EC-10M: unikátní procesor nejen pro cajon

Mezi podzimními novinkami japonského Rolandu se objevil také unikátní podlahový multiefekt EC-10M ELCajon, který je v kombinaci s klipsovým mikrofonem rozeznávajícím místo úderu určen pro ozvučení a úpravu zvuku akustických cajonů, ale lze jej využít i s jinými perkusemi, akustickou kytarou nebo basou. Kromě nástrojových presetů a preampu zde najdeme i looper a možnost vrstvit akustický signál nástroje s integrovanými zvuky.

Mikrofonní sekce je ovládána potenciometrem kompresoru a hlasitosti s diodou indikující přebuzení, elektronická větev disponuje ovladači Threshold pro vstupní citlivost náběhu triggeru, Volume a aktivační diodou. Jednomístný displej znázorně vybraný preset (celkem 16 presetů označených 0 až 9 a A až F) se zvuky shakeru, tamburíny, djembe, ocelového snare bubínku atd. a dvojice multifunkčních footswitchů pro pohyb mezi presety funguje také jako pady a spouštěče looperu, jehož režimy můžeme měnit pomocí tlačítka Mode Select..

Na levé straně šasi najdeme stereo vstup pro dva externí kopákové triggery (např. Roland KD-7, KT-9 nebo KT-10), vstup mikrofonu s potenciometrem gainu a přepínač Enhance pro brilantnější zvuk s precizně podanými detaily. Pravá strana je vyhrazena napájecímu konektoru adapteru Roland PSD 5.7V a výstupům Mic/Mix a Electronic.

Pokud zapojíme jack pouze do prvního z nich, tak dostaneme mix signálů obou sekcí a po připojení jacku i do konektoru Electronic dochází k automatickému rozpojení výstupů těchto jednotek do dvou samostatných větví, které lze dále frekvenčně upravovat a efektovat v mixpultu, počítači apod. Nespornou výhodou EC-10M je možnost napájení na čtyři tužkové AAA baterie s výrobcem udávanou výdrží cca 5 hodin. Nízký stav baterií je indikován na displeji.

Podlahový procesor Roland EC-10M je chytře navržené zařízení, jenž řadu akustických nástrojů ozvláštní o netradiční zvuky a díky zabudovanému looperu nabízí také tvorbu různých rytmických smyček a podkladů. Novinka je v současné době dostupná i na českém trhu za cenu přibližně 6 700 Kč. Součástí balení je klipsový kondenzátorový mikrofon a adapter.

Tagy cajon Roland Roland EC-10M

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY