Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 12.07.2022 - 10:00

Roland E-X50 Arranger Keyboard

Díky profesionálním firemním zvukům, intuitivní editaci, integrovanému reproduktorovému systému a v neposlední řadě také stylovému designu, se klávesy Roland E-X50 Arranger Keyboard mohou stát nejen středem vaší hudební inspirace, ale i zábavy, podpořené mimo jiné Bluetooth modulem pro bezdrátový streaming audia. Všestranný model typu all-in-one není určen pouze pro začínající hráče, ale dokáže nabídnout funkce a dostatečnou zvukovou kvalitu i pro pokročilejší muzikanty.

E-X50 je vybaven prvotřídními vzorky akustických pian Roland, využít lze presety varhan, syntezátorů, orchestrálních smyčců, elektrických pian, dechů, bicích, kytarové či baskytarové rejstříky atd. Propracované funkce automatického doprovodu umožňují ovládat celý zvukový základ levou rukou, zatímco pravou lze hrát další party. Banka obsahuje 300 přednastavených stylů, od rocku, popu a jazzu až po balady, taneční hudbu a tradiční styly z různých zemí.

Pro začátečníci je připraven režim Auto Bass Chord, který spouští akordy a řídí aranžmá jedním nebo dvěma prsty. Pokročilejší klávesisté mohou použít mod Whole poskytující možnost ovládat aranžmá ještě detailněji, a to pomocí plných akordů levé ruky. Zmíněný Bluetooth 5.0 modul, komunikující se smartphonem, tabletem apod., poslouží také pro přehrávání hudebních instruktážních lekcí.

Samozřejmě nechybí ani software Style Converter (macOS, Windows), jenž zajistí nahrání až 30 vlastních stylů nebo úpravu stupnic, ladění a dalších parametrů tak, aby vyhovovaly osobním preferencím každého hráče. Klaviatura s 61 klávesami disponuje funkcí velocity, citlivost lze nastavit ve 4 krocích, integrováno je 12 audio padů, efektová sekce obsahuje ekvalizery, reverby a chorusy plus jednotku vyhrazenou pro mikrofon.

Interní koncový stereo zesilovač o výkonu 2 x 10 W je napojen na dvojici wooferů o průměru 12 cm a dva třícentimetrové výškové tweetery, podporovány jsou formáty WAV a MP3, nechybí nahrávací sekce, metronom, transpozice, funkce Dual / Split, sluchátkový výstup, dva USB porty, TRS zdířka pro mikrofon, pedálový vstup a dva hlavní audio výstupy.

Roland E-X50 Arranger Keyboard o rozměrech 1048 x 391 x 319 mm a hmotnosti 9.6 kg je napájen 9V adapterem, jenž je součástí balení. Oficiální cena flexibilního modelu včetně vyklápěcího notového stojanu byla v případě české části trhu nastavena těsně pod hranici 10000 Kč, což vzhledem k možnostem tohoto nástroje s 256hlasou polyfonií není přehnaná částka.

Tagy Roland Roland E-X50

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY