Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 24.07.2018 - 00:01

Roland Aerophone GO: digitální všeuměl pro dechaře

Do produktové řady Roland GO přibyl nový digitální dechový nástroj Aerophone GO, jenž vychází z populárního modelu Aerophone-AE-10, se kterým verze GO sdílí jak základní koncepci, tak i futuristický vzhled. Kromě "standardního" režimu lze novinku navíc využít také jako USB nebo bezdrátový Bluetooth MIDI kontroler.

Kompaktní nástroj s hmotností necelých 700 g nabízí 11 zvukových modů včetně 4 emulací saxofonu, rejstříků flétny, houslí nebo klarinetu a dalších 50 zvuků je k dispozici prostřednictvím aplikace Aerophone GO Plus (iOS/Android) obsahující metronom, looper a přehrávací jednotku s možností zpomalení tempa skladby, transpozice tóniny atd.

Model využívající PCM syntézu je kromě tónových kláves v saxofonovém uspořádání vybaven ovladači dechového senzoru, oktaveru, tónové clony, hlasitosti apod., nechybí efektová sekce se studiovým reverbem a propojení s mobilní aplikací Aerophone GO Ensemble umožňuje jam session s až šesti dalšími hráči.

Dechový synth s rozměry 454x128x78 mm má vestavěný malý (2.8 cm) odposlechový reproduktor se zesilovačem o výkonu 1.5 W, konektivita sestává z výstupního stereo jacku použitelného i pro sluchátka, USB konektoru micro-B s podporou modů USB MIDI/Power a bezdrátovou komunikaci zajišťuje Bluetooth 4.2.

Pro napájení slouží čtveřice tužkových AA baterií uložených v šachtě na spodní straně těla, nebo AC/USB adapter. V případě použití dobíjitelných Ni-MH článků s kapacitou 1 900 mAh se výdrž Aerophonu s proudovým odběrem cca 400 mA pohybuje okolo 10 hodin nepřetržitého provozu. V ceně cca 490 eur je zahrnuto pouzdro, popruh, kryt náustku a USB kabely.

Tagy Roland Roland Aerophone GO

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY