Přejít k hlavnímu obsahu
Robin Sobek -

Rodí se Robinsoni: Točíš se, točíš, okolo krávy, bezduché teplo...

Pojďme to vzít od konce. Jsem Robin Sobek (moderátor a herec). Je mi 37 let. Mezi mé koníčky patří... blá, blá... Přijdu si jako na castingu dalších lehce se přetvařujících lidí v pomyslných maskách. Jejich úsměv zdá se být tak americký, že chvíli nevím, jestli mají radost z mé přítomnosti, částky čišící z castingového dotazníku nebo nakonec ze zvolení samotného Trumpa. Mluvím o přetvářce. Často potkávané a nechtěné. Jsem člověk, žiji, poznávám sám sebe v různých situacích. Díky přetlaku z nich jsem vytvořil album Emoce, které je přirozené a čisté.

Písničky píše sám život. Skládají se z mých příběhů, prožitků, pocitů a zážitků. Hudba je jednoduše chytlavá a v textech si každý najde kousek sebe. Jsou o lásce, vztazích, rozchodech, motivaci, naději i radosti. O tom, že nám stačí málo, abychom byli šťastní, ale také o začarovaném životním kruhu, ze kterého nelze vyskočit, lidské jednoduchosti, světě seriálů a o obsazování jednotvárných herců. To vše v písni Emoce, kterou najde zde.

Hudba versus seriál

"Zase jsme obsadili někoho, kdo neumí hrát,
točíme se dokola, ten záběr musíme dát.
Přístav, Sanitku, zahrada do růžova, vemte to přes Ulici, Na vodě TV Nova.
Cože? Bože, buď svůj navždy, Cestou domů řeší VIP vraždy."

Rozhodně (NE)kritizuji, na to (NE)mám právo, vždyť jsem si v nich sám zahrál. Jsem pozorovatel, (s)prostě se dívám kolem sebe, nasávám, skládám, píši a ventiluji.

"A Ty chceš mít svoje mimi, nemáš rád Primi... tivní krimi.
Točíš se, točíš, okolo krávy, bezduché teplo... Divácké zprávy”

Inspiraci hledám v každodenním životě. Jako bych byl věčný cestovatel a nevěděl kde zastavit, ale už je na čase říct STOP, "ona je pro mě strop" (text Osudový den).

Naše cesta zrození byla velmi emotivní. Právě proto se debutové album jmenuje Emoce. Na jeho vzniku se podílel hudební producent Boris Carloff.

V kapele je nás pět. Jako frontman a kapelník skládám texty a hraji na kytaru. Miloš Miškovský se podílí svým soundem na basovou kytaru a kontrabas. Za bicí usedl Eduard Štěpánek. Místo u elektrické kytary obsadil Petr Pořízka. Nejmladší člen Robin&son je Dalimil Smrž, který vystřídal pianistu Dominika Tomáše Petra, který se mnou začínal s tvorbou, tehdy ještě pod názvem SrdceRým. Podílel se i na nahrávání debutové desky.

SrdceRým byla hudební kapela, která se při vstupu do studia k Borisovi rozpadla. Jemu patří velké díky za trpělivost a cenné rady jak nepropadnout panice. Zůstal jsem jen já a Miloš Miškovský, který v tu chvíli v kapele nepůsobil dlouze. Obešel jsem konzervatoř, přivedl kluky a změnil název kapely. Beru to celé jako takové naše znovuzrození. O tom, že Stoupáme výš nejen v kapele, ale i v životech, jsme natočili klip.


Album Emoce vyšlo 1. prosince 2016 a křest bude na jaře 2017.

Tagy komunita

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Robin Sobek
Frontman kapely Robin&Son. Moderátor Frekvence 1 a herec.    
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY