Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

RockBoard MOD 4: bezdrátový modul do pedalboardu

Značka RockBoard uvedla před časem na trh sérii zásuvných modulů řady MOD, kompatibilních nejen s firemními pedalboardy a umožňujících přehledné propojení efektů, zesilovačů, nástrojů, mikrofonních větví atd. Nyní dceřiná firma německého koncernu Warwick přichází s novou verzí patchbaye nesoucího označení MOD 4, jenž kromě routingu nabízí také bezdrátové připojení nástroje pomocí transmitteru XVive U2. K dispozici je jak samostatný modul RBO B MOD 4 s receiverem, tak i paket RBO B MOD 4 U2 doplněný zmíněnou vysílačkou.

Přijímač pracuje v pásmu 2.4 GHz ISM, čímž je eliminováno případné rušení přenosu z rozhlasových stanic, akční radius je dán vzdáleností cca 30 m, frekvenční rozsah činí 20 Hz až 20 kHz, latence se pohybuje okolo 5 ms, digitální nekomprimovaný signál se zkreslením pouhých 0.2 % je přenášen v rozlišení 24-bit/48kHz a ke kvalitě výsledného zvuku přispívá dynamické rozpětí s minimem 103 dB.

Nechybí čtyři volitelné audio kanály ABCD se stereofonními TRS jacky na čelní a zadní straně kovového šasi, takže nástrojový signál lze vést jednotkou i při využití efektové smyčky, připraven je mono výstup receiveru, zdířky 9V DC adapteru, propojovací vstup/výstup pro síťovou šňůru 240V a výstupní port USB-A sloužící k nabíjení externích zařízení.

Vysílač XVive U2 z paketu RBO B MOD 4 U2 se může pochlubit obdobnými hodnotami dynamiky, latence i frekvenčního rozsahu jako receiver integrovaný v modulu MOD 4, přepínat je možno mezi čttveřicí komunikačních kanálů, do šasi z lehkého a odolného ABS plastu je zapuštěn výkyvný jack a přísun energie obstarává lithiová baterie dobíjitelná přes port micro USB.

Oficiální evropská cena samotného modulu RockBoard MOD 4 o rozměrech 175 x 85 x 47 mm (160 x 85 x 33 mm bez čelního panelu) byla nastavena těsně pod hranicí 200 eur, set obsahující také transmitter XVive U2 vyjde na cca 290 eur. Součástí balení je dvojice antén, nabíjecí USB kabel a montážní prvky. Přiložená videa demonstrují různé verze systémů řady MOD v kombinaci s kovovými pedalboardy RockBoard.

Tagy RockBoard RockBoard MOD 4

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY