Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Rickenbacker 4003AC Al Cisneros

Nástroje kalifornské značky Rickenbacker se vyznačují originálním zvukem i designem, který se na rozdíl od mnoha ostatních výrobců nesnaží kopírovat tradiční konstrukci kytar Fender nebo Gibson. Mezi neoblíbenější produkty firmy, založené už v roce 1931, patří dlouhodobě baskytary ze série 4000, z níž vychází také nový signovaný model 4003AC, postavený pro amerického basistu Ala Cisnerose, člena heavy metalových kapel Sleep a OM.

Typicky konturovaný korpus z výběrového ořechu je tvořen dvěma křídly přilepenými na průchozí javorový krk nesoucí hmatník z identického materiálu o radiusu 10 palců (šířka na nultém pr. 42.9 mm, na 12. pr. 54 mm), osazený 20 středně silnými pražci a trojúhelníkovými značkami poloh v netradiční zelené barvě. Krk je zpevněn dvoucestnou výztuhou a menzura činí 33.25 palce.

Elektronika sestává z dvojice single coilových snímačů s vyšším výstupem a odnímatelnými kovovými kryty strun, na speciálním jednovrstvém pickguardu je upevněn třípolohový páčkový přepínač doplněný potenciometry hlasitostí a tónových clon opatřených masivními krytkami ve stylu art deco.

Struny kotví v inovovaném firemním struníku s masivní základnou spojenou s kobylkou a míří do kvalitních ladicích strojků Schaller Deluxe. V těsné blízkosti krku má své místo průhledná opěrka palce (lze odšroubovat) a veškeré kovové součásti jsou chráněny vrstvou leštěného chromu.

Podpisový Rickenbacker 4003AC bude dostupný v přírodní matné transparentní úpravě, limitované edice má zahrnovat celkem 420 kusů a oficiální cena byla v případě americké části trhu nastavena pod hranicí 3 400 dolarů včetně pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Rickenbacker Rickenbacker 4003AC Al Cisneros

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY