Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 14.01.2018 - 08:00

Revoluční struny Dr. Jonathana Kempa

Pokud hrajete na elektrickou kytaru, v praxi jste se určitě setkali s tím, že jednotlivé struny reagují na práci s kytarovým vibratem rozdílným způsobem. Je to dáno především tloušťkou jejich jader a vinutím – při ohýbání celého akordu dochází k nestejným intervalovým posunům strun a tím pádem k jeho rozladění.

Revoluční změnu slibuje novinka, kterou ve spolupráci s týmem ze skotské University of St Andrews vyvinul Dr. Jonathan Kemp. Patentovaná technologie totiž tyto neduhy odstraňuje, takže při ohýbání více strun si souzvuk stále zachovává své původní intervalové uspořádání a celý akord je v podstatě transponován o daný interval v závislosti na poloze vibrata.

Prototypy vyráběné firmou Newtone Strings v současné době testují mimo jiné i kytaristé Guthrie Govan, David Torn nebo Paul Masvidal a zájem projevil také technik Pete Malandrone, starající se o gear Briana Maye.

Tagy struny jak na to
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY