Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Revoluční struny Dr. Jonathana Kempa

Pokud hrajete na elektrickou kytaru, v praxi jste se určitě setkali s tím, že jednotlivé struny reagují na práci s kytarovým vibratem rozdílným způsobem. Je to dáno především tloušťkou jejich jader a vinutím – při ohýbání celého akordu dochází k nestejným intervalovým posunům strun a tím pádem k jeho rozladění.

Revoluční změnu slibuje novinka, kterou ve spolupráci s týmem ze skotské University of St Andrews vyvinul Dr. Jonathan Kemp. Patentovaná technologie totiž tyto neduhy odstraňuje, takže při ohýbání více strun si souzvuk stále zachovává své původní intervalové uspořádání a celý akord je v podstatě transponován o daný interval v závislosti na poloze vibrata.

Prototypy vyráběné firmou Newtone Strings v současné době testují mimo jiné i kytaristé Guthrie Govan, David Torn nebo Paul Masvidal a zájem projevil také technik Pete Malandrone, starající se o gear Briana Maye.

Tagy struny jak na to

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY