Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 22.11.2020 - 00:01

Reverb Strymon NightSky

Multifunkční reverb Strymon NightSky přináší do daného efektového segmentu řadu nových prvků včetně sekvenceru, pitch shifteru a ovládání evokujícího řešení používané u analogových syntezátorů. Nepřeberné zvukové možnosti a editační nabídka zahrnující také modulační, filtrační nebo shimmer jednotku, tak výrobce plně opravňují označovat tento model jako „reverberant synthesis workstation“.

Sekce Decay disponuje trojicí režimů přepínatelných tlačítkem Texture – mod Sparse poskytuje granulární reverb, režim Dense je blízký klasickému plate reverbu s rychlou odezvou a v modu Diffuse dostane uživatel atmosférický dozvuk s pomalým náběhem. Parametr Size/Pitch navyšuje objem reverbového jádra a přiřazené mody mají následující kvantizační funkce – Smooth mění plynule ladění v rozsahu 2.5 oktávy, Half Step pracuje s půltónovými ntervaly v rosahu 2 oktáv a Scale umožňuje ve stejném rozmezí optzimalizovat ladění v závislosti na zvolené stupnici.

Modulaci s šesti typy vln lze pomocí spínače Target nasměrovat přímo na reverbové jádro, nebo pouze na dozvuk či filtrační parametr Hi Cut, který doplňuje korekční člen Low Cut. Sekce filtrů funguje v režimu Regen nebo Low Pass, kdy první mod odstraní vysoká pásma z regeneračního jádra a vytvoří dozvuk s frekvenčně temnější závěrečnou fází. Druhý režim aplikuje na výstup dolní propust pro selektivní formování frekvenční odezvy.

NightSky je vybaven také harmonizerem (Voice) s osmi volitelnými intervaly (+- sekunda, +- kvarta, +- kvinta, +- oktáva), jednotka Shimmer umožňuje přiřadit tento efekt buď na vstup nebo do jádra reverbu, nechybí funce Glimmer a také saturační mod Drive umístitelný před či za dozvukový okruh.

Důležitou součást výbavy představuje osmikrokový sekvencer měnící v každém kroku ladění dle výběru včetně automatického modu prostřednictvím tap tempa. Sekvencer je ovládán trojicí multifunkčních footswitchů, které zajišťují i aktivaci morphingu prolínajícího dvojici různých předvoleb, režim Infinite či výběr některého z 16 presetů, jejichž nabídka se s připojením externího MIDI kontroleru navýší na 300 využitelných předvoleb.

Konektivita sestává z dvojice výstupů a vstupů osazených diskrétními Class A JFET preampy a páčkovým přepínačem inst/line, zdířky expression pedálu, DIN konektorů MIDI In + Out a USB portu. Napájení obstarává 9V adapter. Flexibilní a funkcemi nabitý reverb Strymon NightSky je dostupný za cenu cca 13000 Kč.

Tagy Strymon Strymon NightSky

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY