Přejít k hlavnímu obsahu
Zkuste to s Repeatem jako učitelé. Při registraci do konce května můžete prostřednictvím aplikace učit čtyři studenty celý rok zdarma. | Foto: Nikolas Tušl
Zkuste to s Repeatem jako učitelé. Při registraci do konce května můžete prostřednictvím aplikace učit čtyři studenty celý rok zdarma. | Foto: Nikolas Tušl
Zdeněk Neusar -

Repeato: cool mobilní appka, která vám pomůže s výukou hudby

Projekt Repeato se aktuálně dostal mezi deset nejlepších kreativních startupů v Česku a má více než našlápnuto k tomu, změnit běžná pravidla ve výuce hudby. Prostřednictvím této aplikace mohou učitelé svým studentům vytvářet a kontrolovat úkoly na dálku – a tím výrazně zefektivnit způsob výuky. Interaktivní forma úkolů studenty, kteří mají přehled o svých pokrocích, motivuje k lepším výsledkům. Přehled o úkolech svých dětí mají i rodiče a aplikaci ocení hudební školy – zkvalitní výuku a zlepší komunikaci mezi školou a rodiči. Do konce května máte možnost jako učitelé získat výukové kredity zdarma.

Přínosem Repeata je, že narušuje tradiční dělení výuky na práci ve škole a cvičení doma. Dobrý vyučující podpoří pomocí aplikace samostatnou práci svých studentů. Pro všechny účastníky je zajímavý integrovaný vyhledávač učitelů, který studentům pomůže najít vhodného učitele. Výhodou také je, že aplikace umožňuje plně přizpůsobit výuku časovým potřebám studenta i vyučujícího.

Za aplikací Repeato, která nyní v Evropě nemá konkurenci, stojí milovník hudby Martin Tušl. Řadu let pracoval pro IBM a AT&T a v devadesátých letech byl u začátků komerčního internetu v Česku. Ke tvorbě aplikace ho motivovaly úspěchy jeho partnerky Barbary Kürstenové, jež své studenty vyučovala na klavír prostřednictvím nahrávek cvičení.

Jak Repeato funguje?

Aplikace samozřejmě nenahradí vyučujícího plně, rozšíří ale možnosti a kvalitu výuky. Základem je originální způsob vypracování a hodnocení úkolu, který student plní mezi lekcemi. „Úkol může obsahovat vzorovou nahrávku, nastavení metronomu, mohou tam být i noty. Student po vypracování úkolu dostane od vyučujícího hodnocení a před lekcí už ví, jak mu cvičení šlo a na čem se bude dál pracovat. Pro studenty je to nesmírně cenná zpětná vazba, která udržuje kontakt s vyučujícím během domácí přípravy. Dobře vychytaný nahrávací postup pro záznam cvičení vede studenty ke kvalitnímu výsledku cvičení. V hodnocení úkolu může vyučující přesně označit problematické místo nahrávky a okomentovat ho. Vše je jednoduché, přehledné, uživatelsky přívětivé,“ řekl CEO aplikace Martin Tušl serveru Byzmag.

S aplikací přestanou vyučující zažívat frustraci z nepřipravených studentů a mohou poskytnout kvalitnější výuku s vyšší hodnotou. Dalším nástrojem podporujícím soustavnou a efektivní domácí přípravu je i rodičovský přístup, který rodičům umožňuje v aplikaci přímo sledovat pokroky jejich dětí a konkrétně je při cvičení doma podpořit.

Vývoj aplikace Repeato probíhá od roku 2020, reálně začala fungovat od začátku letošního roku. Stojí za ní tým čtyř lidí, který vychytává chyby, navrhuje zlepšení a je připraven rozběhnout vývoj funkcí pro plánovanou Repeato Academy.

Frontman podporuje Repeato: získejte jako učitelé do konce května kredity zdarma

Aplikace nás zaujala, proto bychom rádi tvůrcům společně s Kytary.cz pomohli získat nové studenty a propojit je s novými učiteli. A také získat nové schopné lektory a lektorky z řad vás, aktivních hudebníků, kteří máte zájem využít své vědomosti a schopnosti při výuce hudby. „Máme v úmyslu investovat do vyučujících, kteří budou kvalitou výuky potvrzovat význam Repeata,“ říká Tušl.

Všichni uživatelé, kteří se zaregistrují a stanou se v Repeatu učiteli do konce května, získají 24 + 24 kreditů zdarma, to znamená aktivní výuku čtyř studentů přes Repeato na jeden rok zdarma. „Každý, kdo si vyplní profil učitele a zveřejní ho během dubna a května, dostane kromě standardních 24 ještě dalších 24 kreditů navíc. Jakmile uvidím v systému novou učitelku nebo učitele, přidám jim kredity a pošlu uvítací zprávu,“ upřesňuje zakladatel aplikace.

Možná namítnete, že žádná aplikace nemůže nahradit soustavnou práci a cvičení. Jistě, pravidelné opakování a práce na sobě je nevyhnutelnou součástí růstu každého hudebníka. „Soustavnost cvičení odlišuje dobré muzikanty od špatných bez ohledu na talent. Každý, kdo se učí nebo učil na nějaký hudební nástroj, ví, jak mizerně se cítí na lekci s učitelem, když před ní necvičil nebo cvičil na poslední chvíli, jen aby se neřeklo. Osobní interakce je pro výuku hudby podstatná. Proto se aplikace nesnaží vyučujícího nahradit, ale rozšiřuje způsoby spolupráce. Výsledkem je pak společná radost učitele a studenta ze skvělých výsledků. Funguje to u dětí i dospělých studentů,“ uzavírá Martin Tušl. Repeato vám prostě může dost podstatně usnadnit váš muzikantský i lektorský růst.

Tagy Repeato online konzultace Aplikace

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY