Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 23.09.2018 - 00:01

Reissue verze fuzzu EHX Triangle Big Muff Pi V1

Newyorská značka Electro-Harmonix letos slaví padesát let své existence a v rámci tohoto výročí vydává reissue verzi slavného fuzzu Triangle Big Muff Pi. Novinka s obvody převzatými z originálního modelu V1 z roku 1969 nabízí klasický sound v kompaktnějším „nano“ balení plus několik praktických modifikací bez negativního dopadu na výsledný zvuk.

Stejně jako předloha nabízí i novinkový model muzikální, krémový tón typický pro první sérii Big Muffu, plechové šasi nahradil kovový výlisek, přidána byla indikační LED dioda, možnost napájení 9V adapterem a především footswitch zapojený v režimu true bypass, čímž byl eliminován zásadní neduh těchto fuzzů.

Vstupní okruh má impedanci 122 kOhm a identické zůstaly samozřejmě také ovladače v podobě potenciometru hlasitosti (bez přiřazeného posuvného spínače on/off), tónové clony s poměrně širokým záběrem a knoflíku Sustain, jenž slouží k nastavení míry zkreslení.

K 9V baterii se dostanete po odšroubování spodního krytu krabičky, což ale v případě volby tohoto typu napájení a šetřením energie vysunutím vstupního jacku (odpojení článku od okruhu), nebude příliš častý úkon, protože efekt má proudovou spotřebu pouhých 2.2 mA.

Původní Big Muff Pi V1 nastartoval před půl stoletím úspěšnou éru společnosti Electro-Harmonix a dnes už raritní letité kousky se prodávají za astronomické částky, což v případě reissue verze naštěstí neplatí – oficiální cena fuzzu disponujícího vintage DNA byla na americkém trhu nastavena na 99 dolarů.

Tagy EHX EHX Triangle Big Muff Pi V1 EHX Deluxe Big Muff Pi
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY