Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Reissue pedály Orange Phaser, Sustain a Distortion

V letech 1977 až 1979 vyrobila firma Orange úzkou sérii efektů, ke které se nyní britská značka vrací reissue edicí tvořenou modely Phaser, Sustain a Distortion. Stejně jako předlohy nabízejí současné verze poctivý analogový sound, úsporný retro design s minimem ovladačů a zachována je také konstrukce šasi s horní pozicí vstupních a výstupních konektorů. Na rozdíl od originálů byla přidána modrá stavová dioda, upraven napájecí okruh a v neposlední řadě i snížen šum.

Orange Sustain s ovladači Level a Depth je na vstupu osazen kvalitním bufferovým JFET obvodem s nízkou impedancí a je použitelný jako kompresor nebo clean boost, takže kromě vyhlazení dynamických špiček a prodloužení či zvýraznění čistého soundu, kterému dodá i organičtější charakter, jej lze využít také pro nakopnutí zkreslovací krabičky nebo vstupu zesilovače.

Orange Distortion představuje klasické zkreslení se sytým zvukem ve stylu sedmdesátých let. Oproti předloze byl modifikován clippingový okruh s původně opozitně zapojenou dvojicí diod a přidán je tone stack. Integrována je dvojice potenciometrů Level, Depth a bufferovaný bypass. „Chtěl jsem, aby to znělo lépe než originál. Nová verze funguje mnohem lépe jako boost a lepší je i saturovaný zkreslený zvuk,“ říká Ade Emsley, šéfkonstruktér Orange Amps.

Orange Phaser s minimalistickým ovládáním v podobě jediného potenciometru Speed, nastavujícího rychlost pulsace modulační vlny generované čtyřstupňovým obvodem s minimalizovaným šumem, disponuje na rozdíl od Sustainu a Distortionu footswitchem zapojeným v režimu true bypass. Uživatelé se mohou těšit na hřejivý analogový sound s muzikálním charakterem a asertivní projekcí.

Všechny reissue pedály Orange dostaly hliníkové šasi o rozměrech 9.2 x 10.2 x 8.4 cm, hmotnost se pohybuje okolo 390 g, napájení obstarává DC adapter 9/12 V a proudový odběr jednotlivých krabiček činí 3 mA – Distortion, 17 mA – Phaser a 7mA – Sustain. Ceny těchto modernizovaných retro kousků byly nastaveny shodně na cca 200 liber.

Tagy Orange Orange Phaser Orange Sustain Orange Distortion

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY