Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 03.10.2021 - 00:01

Reedice Cobainova Fenderu Jag-Stang

Fender po letech oprášil populární podpisový model kytary Kurta Cobaina, lídra kapely Nirvana, a představil mexickou reissue verzi Jag-Stang, která zároveň připomíná třicáté výročí vydání zlomového alba Nevermind. Novinka navazuje na původní Cobainovu signaturu z roku 1993, kombinující konstrukční prvky starších Fenderů Jaguar a Mustang.

K olšovému korpusu krytém lesklým polyuretanovým lakem je přišroubován krk z javoru opatřený subtilnějším profilem Slim-C, palisandrový hmatník s kulatějším vintage radiusem 7.25 palců nese 22 středně silných pražců a ořech ze syntetické kosti široký 40 mm. Kratší menzura byla vyměřena na 24 palců (610 mm).

Zvuk přenáší krkový single coil Jag-Stang a kobylkový custom humbucker stejného názvu. Oba šikmo uložené snímače jsou vsazeny do čtyřvrstvého perleťového pickguardu, ovládání tvoří potenciometry společné hlasitosti a tónové clony s krytkami ve stylu Jazz Bass a dvojice třípolohových posuvných přepínačů pro volbu snímačů či otáčení fáze.

Použito bylo vibrato převzaté z kytar Mustang s pevnou základnou uchycenou pomocí šesti vrutů, pevnou kobylkou a pohyblivým struníkem, na hlavici najdeme klasické firemní strojky s malými oválnými rondely, srážeč strun EH a šroub výztuhy krku je zapuštěn do jeho patkové strany. Kovové součásti mají niklochromovou úpravu.

U reedice podpisového Fenderu Jag-Stang MIM v pravo i levorukém provedení jsou na výběr odstíny Fiesta Red nebo Sonic Blue. Oficiální česká cena byla nastavena na cca 34000 Kč, k dispozici mají být i levoruke verze a součástí dodávky je kvalitní měkké polstrované pouzdro, servisní klíče atd.

Tagy Fender Fender Kurt Cobain Jag-Stang
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY