Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ředitel Fenderu neuspěl při aukci Gilmourova Stratu #0001

V rozhovoru pro magazín Guitar World se generální ředitel společnosti Fender Andy Mooney zmínil také o tom, že před rokem se v aukci newyorské síně Christie's marně snažil odkoupit legendární Stratocaster s číslem #0001, jehož jediným vlastníkem byl do té doby kytarista kapely Pink Floyd David Gilmour. Nástroj z roku 1954, opatřený bílým lakem, javorovým hmatníkem, eloxovaným pickguardem a zlatým hardwarem, sice není prvním Stratem z produkce Leo Fendera, nicméně představuje raritní a sběratelsky mimořádně atraktivní kousek s bohatou historií, jehož finální cena nakonec vystoupala na částku 1 815 000 dolarů.

„Mým svatým grálem byl David Gilmour Strat #0001,“ řekl Mooney. „Snažil jsem se Davida po mnoho let přesvědčit, aby mi k němu alespoň poskytl přístup, abychom v Custom Shopu mohli vyrobit nějaké repliky, ale on to nikdy nebyl ochotný udělat. Hrál jsem na něj alespoň v Christie's, když ho dali na roadshow spolu s jeho Black Stratem. Říkal jsem si: přinejmenším se toho musím dotknout a hrát ... ale bohužel ten se do mé sbírky nikdy nedostane.“

Přiložená videa demonstrují bílý Stratocaster #0001 na záznamu z výročního koncertu 50th Anniversary of the Fender Stratocaster (září 2004), starším videu ze studia Abbey Road, kde Gilmour jamuje s Jeffem Baxterem (Steely Dan, Doobie Brothers), k dispozici je rozhovor s Gilmourem, komentujícím některé nástroje, jež šly před rokem do aukce, a také mobilní video pořízené v síni Christie's.

Tagy Fender Fender Stratocaster 0001 David Gilmour

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY