Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Red Hot Chili Peppers chystají nové album, první singl je venku

Black Summer. Tak se jmenuje první klipový singl z připravovaného alba Unlimited Love kalifornských funkerů Red Hot Chili Peppers. Titul, jenž by měl prostřednictvím labelu Warner Records vyjít 1. dubna, je od alba Stadium Arcadium z roku 2006 prvním studiovým počinem s kytaristou Johnem Frusciantem. Společně s „otvírákem“ Black Summer obsahuje novinka 17 tracků a bude nabízena v několika formátech, včetně vinylových limitovaných edicí a dokonce i kazety.

John Frusciante dodal, že kapela nastartovala proces reunionu po deseti letech, kdy byl mimo kapelu, hraním coververzí písní, které mají rádi. „Když jsme začali psát materiál, začali jsme tím, že jsme hráli staré skladby lidí jako Johnny „Guitar“ Watson, The Kinks, The New York Dolls, Richard Barrett a dalších," vysvětluje Frusciante. „Poté jsme postupně začali přinášet nové nápady a měnit jamy v písničky a po pár měsících jsme hráli už jen nové věci.“

Tagy Red Hot Chili Peppers

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY