Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 02.07.2019 - 00:01

Rackový digitální mixer/rekordér Zoom LiveTrak L-20R

Mixážní pult Zoom LiveTrak L-20 se dočkal designově odlišné alternativy v podobě rackové varianty LiveTrak L-20R s montážní výškou 3U. Nový model disponuje stejně jako jeho předchůdce záznamovou jednotkou, celkem dvacítkou kanálů, šesti odposlechovými cestami, zvukovou kartou, efektovou sekcí a dalšími praktickými funkcemi.

Zařízení vybavené kvalitními nízkošumovými preampy je osazeno 16 kombinovanými (jack/XLR) mono mic/line vstupy, z nichž první dva jsou impedančně uzpůsobeny pro el. kytaru nebo basu, dvojicí jackových stereo vstupů a linkovými stereo RCA konektory. Šest nezávislých monitor-výstupů s vlastní hlasitostí doplňují Master Outy (L/R) a zdířka Control In pro externí momentary footswitch.

Kromě přiřazeného kompresoru (nastavitelný pro kanály 1 až 16) a třípásmového ekvalizeru s parametrickými středy zde najdeme sekci s dozvukovými a modulačními efekty, naprogramovat lze až 9 scén, komunikaci a bezdrátové ovládání pomocí iPadu s aplikací Remote Mixer obstará Bluetooth adapter (je součástí balení), nechybí phantomové napájení, přehledný LCD displej atd.

Nahrávací jednotka pracuje s formátem WAV (44.1/48/96 kHz, 16/24-bit, mono/stereo), zvládne současný záznam až 22 stop, dvacetistopý playback a data je možné přímo ukládat na SDHC/SDXC karty s minimální rychlostí Class 10. Pult má integrovánu také 24-bitovou zvukovou USB kartu 22-in/4-out.

Cena modelu Zoom LiveTrak L-20R o rozměrech 445 × 388.4 × 82.6 mm a hmotnosti 3.71 kg by se na evropském trhu měla pohybovat okolo 870 eur včetně AC napaječe, Bluetooth adapteru BTA-1 a rackových úchytů. Přiložené video pořízené ve známém newyorském klubu Groove zachycuje kapelu The Kennedy Administration, jejímž členem je i český klávesista a pianista Ondřej Pivec.

Tagy Zoom Zoom LiveTrak L-20R
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY