Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 11.11.2019 - 00:17

PRS SE SVN a DW CE 24 Floyd: signatury Marka Holcomba a Dustieho Waringa

Ke kytarám Paul Reed Smith z nové ročníkové série 2020 se zařadila dvojice nástrojů zaštítěných jmény známých hráčů. Finančně dostupnější PRS SE Mark Holcomb SVN 2020 byl navržen pro kytaristu kapely Periphery a u zrodu modelu PRS DW CE 24 Floyd 2020, postaveném v dílnách v americkém Marylandu, stál Dustie Waring z progmetalových Between The Buried And Me.

Sedmistrunná verze PRS SE Mark Holcomb SVN 2020 disponuje prodlouženou menzurou 26.5 palců, což má příznivý vliv na čitelnost a dynamiku tónu při větším podladění, krk ze tří kusů javoru se subtilnějším profilem Wide Thin nese ebenový hmatník s plochým radiusem (20 palců) a 24 jumbo pražci. Mahagonovou základnu korpusu doplňuje klenutý javorový top, na němž je nalepena dýha z ořechu nebo obláčkového javoru.

Dvojici signovaných humbuckerů Seymour Duncan MH Alpha a Omega ovládá třípolohový switch, tónová clona a hlasitost s integrovaným push/pull rozepínáním cívek. Hardware sestává z firemní hardtail kobylky a pochromovaných ladicích mechanik.

Americká edice PRS DW CE 24 Floyd 2020 má stejně jako ostatní nástroje řady CE šroubovaný javorový krk, který tentokrát dostal speciální profil Dustie Waring (lehce modifikovaný profil Pattern Thin), ze stejného materiálu je i hmatník s 24 pražci, mahagonové tělo je kombinováno s topem z plamínkového javoru a menzura byla vyměřena na 25 palců.

Elektroniku tvoří dva humbuckery Mojotone „DW Tomahawk“, pětipolohový nožový přepínač, společná hlasitost a tónová clona. Struny kotví v uzamykatelném vibratu Floyd Rose 1000 a přes zámky nultého pražce míří do odlehčených zamykacích strojků PRS LMLT. Většina kovových součástí včetně snímačových krytů má matně černou povrchovou úpravu.

Předpokládaná cena modelu PRS SE Mark Holcomb SVN 2020 v provedeních Natural Satin/Walnut Veneer nebo Holcomb Burst/Quilted Maple Veneer by se měla pohybovat okolo 1 100 eur, verze PRS DW CE 24 Floyd 2020 v odstínech Black Top, Burnt Amber Smokeburst, Faded Blue Smokeburst, Gray Black či Waring Burst vyjde na cca 2 900 eur.

Tagy PRS Paul Reed Smith PRS SE SVN 2020 PRS DW CE 24 Floyd 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY