Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 11.03.2022 - 00:01

PRS SE Silver Sky: dostupnější verze modelu Johna Mayera

V Marylandu vyráběný signovaný model kytaristy Johna Mayera PRS Silver Sky se pro firmu Paul Reed Smith stal v posledních letech jedním z nejlépe prodávaných nástrojů. Ovšem i přes nespornou kvalitu této kytary nepatří její cena, přesahující hranici 2500 dolarů, k nejvstřícnějším. Výrobce naštěstí myslí také na méně majetné muzikanty, což potvrzuje finančně dostupnější verzí PRS SE Silver Sky, jejíž produkci zadala americká centrála své pobočce v Indonésii.

Asijská edice samozřejmě ctí konstrukční prvky originálu, ale najdeme zde několik odlišností – olšový korpus předlohy byl nahrazen topolovým masivem, palisandrový hmatník dostal oproti původním 7.25 palcům plošší modernější radius 8.5 palců pro pohodlnější ohýbání tónu (bending), a kostěný nultý pražec široký 42 mm byl vyměněn za syntetickou alternativu.

Naopak zůstal zachován speciální profil šroubovaného javorového krku „635JM“, k dispozici je 22 středně silných pražců, samozřejmě nechybí tradiční „ptačí“ polohové značky ve stylu Small Birds, stejně jako u Mayerovy signatury je hlavice stříkána přírodním lakem a identická je také klasická fenderovská menzura dlouhá 25.5 palců (648 mm).

Ladění zajišťují firemní vintage strojky s velkými plastovými rondely v decentním světle šedém provedení a další změnu představuje u série SE dvoupivotové vibrato PRS s ocelovou základnou, které nahradilo předchozí variantu založenou na vibratech Fender Synchronized, uchycených k tělu šesti vruty.

Rozhodně se nešetřilo na elektronice, usazené do třívrstvého pickguardu, o čemž svědčí trojice jednocívkových snímačů PRS 635JM “S“, napojených na potenciometr společné hlasitosti, dvojici tónových clon a pětipolohový nožový switch. Veškerý hardware má niklovaný povrch.

Paul Reed Smith SE Silver Sky je nabízen v odstínech Ever Green, Stone Blue, Moon White nebo Dragon Fruit a součástí dodávky je polstrovaný gig bag. Oficiální cena se na českém trhu pohybuje okolo hranice 24000 Kč, tedy zhruba na třetině pořizovací částky originálu.

 

Tagy PRS PRS SE Silver Sky

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY