Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 11.04.2019 - 00:01

PRS SE Santana Singlecut Trem, SE Schizoid a SE Paul’s Guitar

Do finančně přístupnější modelové řady kytar Paul Reed Smith SE, jejíž výrobu obstarává korejská pobočka firmy, přibyla trojice modelů představujících levnější alternativy ke speciálním verzím nástrojů z produkce marylandské centrály značky. Příznivci PRS se mohou těšit na SE Santana Singlecut Trem, SE Schizoid (Jakko Jakszyk, King Crimson) a SE Paul’s Guitar.

SE Santana Singlecut Trem vychází z luxusní varianty Private Stock Carlose Santany. Kratší menzura o délce 24.5 palce bude vyhovovat hráčům navyklým na kytary značky Gibson, od které si tento PRS částečně vypůjčil i linie korpusu (Les Paul), hmatník nese 24 pražců, struny kotví ve firemním vibratu a elektronika je postavena na dvojici humbuckerů TCI-S.

SE Schizoid je inspirován custom speciálem PRS Custom 24 Piezo navrženým pro Jakko Jakszyka z progrockových King Crimson. Limitovaná edice sdílí s předlohou grafiku korpusu a využívá konceptu použitého u modelu SE Standard 24. Na trhu se objeví 1000 kousků, kterými výrobce připomíná 50. výročí existence King Crimson.

SE Paul’s Guitar je odpovědí na stejnojmenný originální model, který si zakladatel společnosti Paul Reed Smith ušil takzvaně na míru. Základními znaky jsou humbuckery TCI-S s dvojicí mini switchů pro rozepínání cívek se zvukem velmi blízkým reálným single-coilům (řešení elektroniky převzato ze sérií Privat Stock a Core), kobylka typu wraparound a ladicí strojky s černými rondely.

PRS SE Santana Singlecut Trem ve zlatém laku Gold Flake a SE Paul’s Guitar v barevných provedeních Amber, Aqua, Fire Red se na pultech evropských obchodů představí se shodnou cenovkou cca 900 eur a limitovaná edice SE Schizoid s grafikou „Schizoid Man“, odkazující na obal debutového alba In the Court of the Crimson King z roku 1969, vyjde na cca 825 eur.

Tagy PRS Paul Reed Smith PRS SE Santana Singlecut Trem PRS SE Schizoid PRS SE Paul’s Guitar
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY