Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

PRS SE Custom 22 a SE Custom 22 Semi-Hollow

Firma Paul Reed Smith vychází vstříc méně majetným kytaristům a přichází na trh s dalšími modely nástrojů z finančně dostupnější a mezi muzikanty stále oblíbenější řady SE. Korejské novinky s označením PRS SE Custom 22 a SE Custom 22 Semi-Hollow opět vycházejí z originálních předloh vyrobených v domovské továrně v Marylandu.

PRS SE Custom 22 s mahagonovým tělem a javorovým topem na němž je nalepena dýha s výraznou kresbou je vybaven dvěma humbuckery PRS Designed Standard Treble a PRS Designed Standard Bass a jednoduchou elektronikou v podobě potenciometrů volume a tone, doplněných třípolohovým přepínačem.

Lepený mahagonový krk s plnějším profilem Wide Fat nese palisandrový hmatník s 22 pražci a typickými ptačími značkami poloh. Mechanika Stoptail v sobě spojuje funkce struníku i kobylky a o ladění se strají spolehlivé uzavřené strojky PRS. Modely PRS SE Custom 22 budou nabízeny v transparentních lacích Vintage Sunburst a Whale Blue.

Pololubový PRS SE Custom 22 Semi-Hollow s typickým otevřeným soundem s kulatějšími výškami a měkčím atakem má kromě dutého korpusu identické specifikace a k výrobě byly použity stejné komponenty jako u předchozího typu. PRS SE Custom 22 Semi-Hollow bude dostupný v odstínech Gray Black a Orange.

Obě kytary se na evropském trhu premiérově objeví pravděpodobně už začátkem října a jejich cena by se měla pohybovat okolo částky 20 000 Kč. Pokud vás nástroje této značky oslovují, ale americké originály jsou nad vaše finanční možnosti, tak vyzkoušejte novinky z řady PRS SE, možná budete příjemně překvapeni kvalitou zvuku i zpracování.

Tagy PRS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY