Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 18.12.2016 - 00:01

PRS SE Chris Robertson Kentucky Blueburst LTD

Datum pro objednávky limitovaného evropského modelu PRS SE Chris Robertson v úpravě Black Stone Cherry Burst, jenž byl vyroben jako jedna ze signatur kytaristy a frontmana hardrockových Black Stone Cherry, sice podle informací výrobce vyprší poslední den letošního roku, ale firma Paul Reed Smith se rozhodla v produkci této úspěšné edice pokračovat verzí PRS SE Chris Robertson KB LTD, tentokrát v efektním modrém transparentním laku Kentucky Blueburst.

Základna korpusu v "les paulovském" designu Singlecut je vyrobena z mahagonu, na kterém je nalepen javorový top a dýha s výraznou plamínkovou kresbou, lepený mahagonový krk s moderním profilem Wide Fat nese palisandrový hmatník s 22 jumbo pražci a ptačími intarziemi. Menzura nástroje byla vyměřena na 24.5 palce.

Kytara je osazena dvojicí humbuckerů – kobylkovým PRS 57/08 z americké série USS, u kterého byl pro dosažení plného a kultivovaného tónu s precizní artikulací použit identický typ vinutí jako u starých PAF humbuckerů Gibson z padesátých let a krkovým modelem P90 SE Soapbar zapuštěným přímo do těla. Ovládání sestává z třípolohového přepínače, samostatných potenciometrů hlasitostí a tónových clon s průhlednými knoflíky.

Hardware tvoří pevná jednolitá kobylka PRS AS s nastavitelnými bronzovými kameny a spolehlivými uzavřenými ladicími strojky PRS Phase II. Veškeré kovové součásti včetně pouzdra kobylkového snímače a rolen popruhu jsou provedeny v leštěném chromu.

Signatura PRS SE Chris Robertson Kentucky Blueburst LTD bude vyrobena v limitované edici čítající celkem 300 kousků a první z nich by už teď měly být i na evropském trhu. Oficiální cena byla nastavena pod hranicí 1 200 Euro.

Tagy PRS PRS SE Chris Robertson Kentucky Blueburst LTD
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY