Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

PRS SE 30th Anniversary "Floyd" Custom 24

Firma Paul Reed Smith přichází na trh s dalším modelem kytary patřící do speciální výroční série SE, která v portfoliu značky představuje finančně přístupnější alternativu k mnohem dražším modelovým řadám z továrny v Marylandu. Nový PRS SE 30th Anniversary "Floyd" Custom 24 potěší především kytaristy využívající uzamykatelný systém Floyd Rose.

Nástroj vycházející z originálního PRS Customu 24 má mahagonový korpus s javorovým topem na němž je nalepen plátek javoru s výraznou obláčkovou kresbou. Lepený javorový krk s příjemným profilem Wide Thin nese palisandrový hmatník s 24 pražci, polohovými značkami ve stylu 30th Anniversary Birds a zámky na nultém pražci.

Mechaniku tvoří spolehlivé ladicí strojky PRS a dvojzvratné zamykatelné vibrato Floyd Rose 1000 Series uložené ve vyfrézované šachtě. Kytara je osazena dvojicí humbuckerů PRS - kobylkovým HFS Treble a krkovým Vintage Bass. Elektronika sestává ze společné hlasitosti a tónové clony s push pull rozepínáním cívek a třípolohového nožového přepínače.

Modelová řada bude dostupná v pěti transparentních odstínech Black Cherry, Grey Black, Santana Yellow, Trampas Green a Whale Blue s rámečky snímačů v barvě slonové kosti. Samotné snímače jsou podle dané barevné verze nástroje v černém nebo tzv. zebra provedení. Veškeré kovové prvky mají chromovanou úpravu.

PRS SE 30th Anniversary "Floyd" Custom 24 se na evropském trhu objeví už za pár týdnů a jeho cena by se měla pohybovat pod hranicí 1 200 Euro. Pokud sháníte kvalitní kytaru s humbuckery, dvouoktávovým krkem a mechanikou Floyd Rose, tak vyzkoušejte novinku vyrobenou k 30. výročí značky PRS.

Tagy PRS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY