Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 15.04.2015 - 00:01

PRS S2 Vela: vintage design z Marylandu

Marylandská firma Paul Reed Smith oznámila výrobu dalšího přírůstku do modelové řady kytar série S2. Novinka PRS S2 Vela vychází podle slov výrobce z oblíbených typů Mira a Starla a kombinuje dnes tak oblíbený vintage design se zvukovou univerzálností.

Lehce modifikovaný mahagonový korpus s lepeným krkem (profil Pattern Regular) ze stejného materiálu zaručují zvuku nástroje dostatečnou porci průrazných středů a menzura o délce 25 palců je osvědčeným kompromisem mezi klasickými menzurami Fenderu a Gibsonu. Hmatník je vyroben z palisandru a je osazen 22 pražci. Základní verze má klasické polohové značky, ale k výběru budou i pro PRS typické intarzie v podobě letících ptáků.

Kytara je vybavena krkovým humbuckerem PRS S2 Starla a krkovým singlem PRS S2 Type-D. K ovládání snímačů slouží třípolohový přepínač a potenciometry hlasitosti a push-pull tónové clony, která rozepíná cívky humbuckeru a přidává další zvukovou paletu s brilantnějším charakterem.

Mechanika sestává z nově navržené pevné kobylky PRS Plate-Style s hliníkovou základnou a dvojicí masivních bronzových kamenů (každý je společný pro trojici strun), u nichž se oktávy nastavují čtyřmi šrouby. Hlava je osazena zamykatelnými ladicími strojky PRS S2 LT s niklovým povrchem.

PRS S2 Vela bude vyráběn v sedmi barevných provedeních - Antique White, Vintage Mahogany, Black, McCarty Tobacco Sunburst, Seafoam Green, Sienna, a Vintage Cherry. Oficiální ceny tohoto modelu zatím nebyly stanoveny, ale podle všech předpokladů by se neměly příliš lišit od řad Mira a Starla (cca 1 200 dolarů).

Tagy PRS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY