Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

PRS MT 15: aparát Marka Tremontiho

Mark Tremonti, kytarista kapely Alter Bridge, je dlouhodobým zastáncem nástrojů Paul Reed Smith, o čemž svědčí i několik signovaných verzí jeho kytar z produkce této značky. Nyní přichází marylandská firma s další Tremontiho signaturou, kterou je tentokrát malý celolampový zesilovač PRS MT 15 vycházející částečně z koncepce modelové řady Archon.

Aparát, zabalený v kompaktním kovovém šasi o rozměrech cca 36 x 20 x 19 cm, představuje podle Tremontiho slov ideálního parťáka pro studiovou práci, cvičení nebo menší koncertní akce, je osazen šesti preampovými elektronkami 12AX7 plus dvojicí koncových lamp 6L6 a disponuje dvoukanálovým preampem a výkonem 15 W.

Čistý kanál je vybaven hlasitostí a třípásmovými korekcemi, kde potenciometr výšek funguje také jako spínač (pull) pro funkci boostu, která do signálu přidá lehký crunch. Zkreslený kanál má rozdílně naladěné třípásmové korekce, gain a ovladač master. Pro obě větve je v koncové jednotce navíc integrován potenciometr presence zvýrazňující pásmo vyšších středů.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro tři reproduktorové výstupy (impedance 1x16 / 2x8 ihmů), send / return sériové efektové smyčky, páčkový přepínač výkonu (15/7 W), vstup footswitche a praktickou vychytávkou je možnost nastavení BIASu koncových elektronek, k čemuž slouží tři zdířky (1x Com, 2 x Bias) a malý trimr pro detailní nastavení předpětí.

Nový "lunchbox" zesilovač MT 15 z produkce firmy Paul Reed Smith by se měl v evropské distribuci objevit zřejmě ve druhé polovině roku a na českém trhu se jeho cena bude pohybovat pod hranicí 13 700 Kč včetně footswitche přepínajícího kanály a měkkého obalu.

Tagy Mark Tremonti PRS Mark Tremonti Baritone PRS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY