Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 27.03.2023 - 00:01

PRS Modern Eagle V 2023 ze série Core

Firma Paul Reed Smith se letos rozhodla přesunout špičkový model Modern Eagle V z exkluzivní řady Private Stock do edice Core. Inovovaný nástroj boduje kromě příkladného zpracování a výběrových materiálů i komponent také nadstandardní flexibilitou, a to díky elektronice, nabízející celkem sedmnáct různých snímačových konfigurací.

Dvojici modernizovaných firemních humbuckerů TCI doplňuje střední jednocívkový snímač NS-01, ovládání sestává z pětipolohového nožového switche, hlasitosti, tónové clony se zabudovaným push/pull spínačem aktivujícím oba humbuckery současně a dvou malých páčkových přepínačů rozepínajících jejich cívky.

„Modern Eagle V je sofistikovaný nástroj, a to nejen svým řemeslným zpracováním, ale i elektronickou a mechanickou konstrukcí. Zdokonalili jsme zvukový charakter snímačů a jsme rádi, že jej nyní můžeme přidat do řady Core,“ komentuje premiéru tohoto modelu šéf značky.

Na mahagonový základ těla je nalepen top z plamínkového javoru, krk z jednoho kusu mahagonu nese palisandrový hmatník o radiusu 10 palců osazený 22 středně silnými pražci, ptačími intarziemi a kostěným ořechem. Kytara s menzurou dlouhou 25 palců využívá patentované vibrato PRS Gen III s masivními kameny a ladění zajišťují uzamykatelné strojky Phase II L.

PRS Modern Eagle V 2023 bude k dispozici v celkem šestnácti povrchových úpravách (2 klasické laky + 14 transparentních odstínů) s hardwarem kombinujícím stříbřitý a zlatý chrom, oficiální cena včetně pevného pouzdra se pohybuje okolo hranice 4600 dolarů.

Tagy PRS PRS Modern Eagle V Core 2023

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY