Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 31.07.2018 - 00:01

PRS Graveyard Limited Private Stock McCarty 594

Do limitované edice kytar z produkce značky Paul Reed Smith přibyl speciální model s označením ‚Graveyard Limited‘ Private Stock McCarty 594 s unikátním javorovým topem. Dřevo s výraznou kresbou pochází ze stromu, jenž původně rostl na jednom ze starých hřbitovů postavených na horském masivu východního pobřeží USA a svým vzhledem i zvukovými vlastnostmi je velmi podobné javorovým plátům použitým u legendárních Gibsonů Les Paul, vyráběných v roce 1959 továrnou v Kalamazoo.

K mahagonové základně korpusu doplněné bombírovaným 'graveyard' topem je přilepen mahagonový krk s profilem Pattern Vintage, nesoucím hmatník z madagaskarského palisandru osazeného 22 pražci medium jumbo a polohovými značkami z červeného abalonu. Hrany hmatníku jsou lemovány javorovou výložkou a na hlavici bez typického loga je vyobrazen abalonový orel.

Kytara je vybavena kobylkovým humbuckerem 58/15 v kombinaci s krkovou variantou 58/15 LT a klasické Les Pauly připomíná také ovládání v podobě samostatných potenciometrů hlasitosti (push/pull rozepínání cívek), dvojice tónových clon a třípolohového switche umístěného v horním rohu těla.

Niklovaný hardware je tvořen struníkem Stoptail s vyfrézovanými šachtami pro rychlou výměnu strun, pevnou kobylkou s masivními mosaznými kameny a uzamykatelnými ladicími strojky PRS Phase III LT. Povrchová úprava sestává z tenké vrstvy nitro laku v provedení Honey Burst, pod nímž je nanesen odstín Dark Cherry Smoked Burst.

PRS 'Graveyard Limited' Private Stock McCarty 594 s luxusním pevným pouzdrem PS Paisley bude nabízen v edici čítající pouze 80 kusů a výjimečnosti této série odpovídá samozřejmě i cena, která se má pohybovat okolo 9 000 eur. Podle informací výrobce se firmě v roce 2017 podařilo získat materiál na celkem asi 150 topů, takže fanoušci značky se v budoucnu mohou pravděpodobně těšit na další řadu nástrojů disponujících javorem 'graveyard', jehož stáří je odhadováno na více než 130 let.

Tagy PRS PRS 'Graveyard Limited' Private Stock McCarty 594

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY