Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

PRS CE 24 a S2 Vela Reclaimed Limited

Firma Paul Reed Smith připravila pro fanoušky značky dvojici pololubových kytar PRS CE 24 a S2 z limitované edice Reclaimed Limited. Na stavbu obou nástrojů byla kromě tradičního mahagonu použita také exotická dřeva Peroba Rosa a Brauna Preto rostoucí v severovýchodní části Brazílie. Přířezy staré více než sto let se podařilo získat z demontovaných budov, které v minulosti používali brazilští lesní dělníci jako sklady.

Základem pololubových korpusů těchto luxusních modelů je výběrový mahagon doplněný topem ze dvou masivních plátů Peroba Rosa a krky nesou hmatníky z tmavého a houževnatého dřeva Brauna Preto s pro značku PRS typickými polohovými značkami letících ptáků. Kytary jsou povrchově ošetřeny matným transparentním lakem v saténové úpravě Natural.

PRS CE 24 Reclaimed Limited má javorový šroubovaný krk s tenkým profilem Pattern Thin a dvouoktávový hmatník s 24 jumbo pražci. Kytara je osazena dvěma humbuckery 85/15 ovládanými třípolohovým přepínačem, společnou hlasitostí a tónovou clonou se systémem push/pull pro rozepínání cívek. Niklovaný hardware sestává z vibrata PRS uchyceného šesti šrouby a uzamykatelných strojků PRS LMLT.

PRS S2 Vela Reclaimed Limited s lepeným mahagonovým krkem s profilem Pattern Regular má 22 pražců, pevnou kobylku s mosaznými válečkovými kameny a strunami ukotvenými skrz tělo. Ladění mají na starost odlehčené zamykatelné mechaniky PRS LMLT. Přenos zvuku zprostředkovává krkový single coil PRS D-Type a kobylkový humbucker Starla s potenciometry Volume a Tone (push/pull) a třípolohový páčkový switch umístěný stejně jako snímače a ovládání na černém třívrstvém pickguardu.

Speciální exotické verze PRS CE 24 a S2 Vela Reclaimed Limited budou vyráběny pouze v období od 9. března do 30. dubna letošního roku a maximální počet nástrojů z této limitované série je omezen počtem 600 kusů. Ceny byly nastaveny na cca 1 250 dolarů za S2 Vela RL a asi 1 600 dolarů v případě CE 24 RL včetně polstrovaných pouzder.

Tagy PRS PRS CE 24 PRS S2 Reclaimed Limited

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY