Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Stanley - Čt, 04.12.2014 - 00:01

PRS Archon 25: rozrůstající se rodinka

Značka Paul Reed Smith zajisté není pro kytaristy žádnou neznámou. Ale s aparáty této značky je to už trochu jinak. Na pódiích je příliš často neuvidíte, ale to neznamená, že si nezaslouží pozornost. Již před časem představila firma svoji modelovou řadu komb Archon o výkonech 50 a 100 wattů. Nyní je k mání nejmenší bratříček z této rodinky - Paul Reed Smith Archon 25.

Zesilovač nabízí klasickou konstrukci s ovládacími prvky na čelní stěně, dva nezávislé kanály, které bez problémů pokryjí celou škálu zvuků od krystalicky čistého až po nadupaný hi-gain. Oproti silnějším sourozencům, vybaveným lampami 6L6, se zde o teplý lampový zvuk starají lampy 5881. Ty ale rovněž nabízí crunch, typický pro aparáty této značky.

Výkon 25 wattů je naprosto dostatečný pro menší koncertní pódia a pro studiové či domácí hraní je kombo na zadním panelu vybaveno přepínačem, který výkon sníží na pouhých 13 wattů. Díky možnosti snížení výkonu, při zachování všech zvukových vlastností, dostanete ve studiu do nahrávky jasnější a opravdovější zvuk. Nechybí ani efektová smyčka a možnost ovládání komba footswitchem.

Sečteno podtrženo: Archon 25 vám nabízí komfort svých větších bratříčků, aniž by vám jeho zvuk trhal hlavy a jeho váha odrovnala záda. Malé, přenosné kombo s kvalitním čistým zvukem, osazené špičkovým 12" reproduktorem Celestion G12-75T. Cena je v tuto chvíli stanovena na 13 stovek dolarů.

Tagy PRS
Mé muzikantské motto: "Když se ti něco nelíbí, tak to nehraj. Ale nejdřív se to pořádně nauč..."
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY