Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 09.11.2020 - 00:01

PRS 35th Anniversary SE Custom 24 Faded Blue Burst

V říjnu loňského roku představila společnost Paul Reed Smith výroční model PRS SE Custom 24 Black Gold Wrap Burst, jenž se na trhu objevil v počtu 3500 kusů. Drtivá většina této speciální série byla poměrně rychle rozprodána, což byl možná jeden z důvodů, proč se po necelém roce rozhodla značka připravit další limitovanou edici PRS 35th Anniversary SE Custom 24 FBB 2020 v efektním transparentním laku Faded Blue Burst.

Nástroj disponuje lepeným javorovým krkem s pohodlným profilem Wide Thin, mahagonovou základnu těla doplňuje javorový top opatřený dýhou s výraznou plamínkovou kresbou, hmatník z palisandru nese 24 jumbo pražců, pro ptačí polohové značky v „old school“ stylu byl vybrán luxusně působící abalon a menzura byla vyměřena na standardních 25 palců.

Zvuk přenáší dvojice zvukově flexibilních humbuckerů TCI „S“ uložených v černých rámečcích. Ovládání, které bylo převzato z exkluzivního modelu PRS Paul’s Guitar, navrženého podle specifikací šéfa společnosti, sestává z páčkového třípolohového switche, společné hlasitosti, tónové clony a dvou minispínačů rozepínajících cívky obou snímačů.

Dobrou rezonanci tónu a mechanickou stabilitu zajišťuje firemní patentované vibrato z lisované oceli, na hlavici, dávající díky přírodnímu laku vyniknout létům javorového dřeva, najdeme klasické strojky PRS a plastovou krytku šroubu výztuhy s nápisem 35th Anniversary. Veškeré kovové součásti mají niklovaný povrch.

Podle oficiálních informací výrobce bude pro limitovanou sérii PRS 35th Anniversary SE Custom 24 Faded Blue Burst vyhrazena produktová řada čítající 3000 kusů. Evropská cena byla nastavena okolo hranice 1000 eur včetně kvalitního polstrovaného gig bagu. Druhé přiložené video demonstruje možnosti obdobného modelu (2019) v odstínu Black Gold Wrap Burst.

Tagy Paul Reed Smith PRS 35th Anniversary SE Custom 24 Faded Blue Burst
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY