Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 04.06.2019 - 00:01

Programovatelný delay/reverb Seymour Duncan Dark Sun

Kalifornský výrobce snímačů a efektů Seymour Duncan připravil ve spolupráci s kytaristou progmetalových Periphery Markem Holcombem flexibilní programovatelný dozvukový efekt Dark Sun. Novinka kombinuje Holcombovy oblíbené pedály SD Andromeda Dynamic Delay a Silver Lake Dynamic Reverb, které poskytují transparentní digitální delay a objemově bohatý hall s nastavitelnou korekcí mixu reagujícího na dynamiku hry.

Obě větve je možno pomocí rotačního spínače Routing zařazovat do řetězce ve čtyřech různých zapojeních, a to v režimech Delay -> Reverb, Reverb -> Delay, L:D – R:R a L:R – R:D, přičemž poslední dva jmenované mody jsou navázány na stereo výstupy.

Sekce Delay disponuje standardními funkcemi Time, Feedback Mix, Reverb a přepínačem Delay Modem volícím rytmické patterny (čtvrtky, osminy, tečkované osminy, trioly) plus režimy Rev. Pong, Ping Pong atd. Reverb je ovládán potenciometry Size, Mix pro hloubku a hlasitostní poměr efektu.

Potenciometr Dynamic Expression určuje citlivost odezvy Mixu, který při silnějším úhozu do strun automaticky snižuje výraznost obou efektů a naopak při dynamicky decentnější hře posouvá jejich úroveň vůči čistému signálu na vyšší hodnotu.

Výsledný zvuk lze také obohatit modulací, měnit frekvenční projev pomocí dvojice filtrů a přidávat odezvám lehké zkreslení typické pro stará pásková echa. Jednotlivé funkce (Depth, Rate, Blend, HPF, LPF, Sat) s přiřazenými diodami se aktivují dvěma tlačítky a zvolený parametr se nastavuje knoflíkem Tweak.

Delay nabízí i vypínatelný režim Trails pro přirozené doznění opakovaných frází po přepnutí na jiný patch, nechybí třímístný displej se spínači Bank, Preset a kovové nášlapné footswitche obstarávají přepínání modů Bypass (zapojen jako true bypass) a Tap/Preset.

Čelní strana šasi je vyhrazena pro duální jackové vstupy/výstupy, DIN konektory MIDI In/Out, zdířku adapteru s rozsahem 9 až 18V a na levém boku je umístěn micro-USB port obstarávající případné updaty firmwaru nebo připojení k aplikaci spravující presety. Cena digitálního multiefektu Seymour Duncan Dark Sun se na americkém pohybuje pod hranicí 370 dolarů

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan Dark Sun
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY