Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 03.10.2016 - 00:01

Profesionální studiové monitory Mackie řady XR

Série Mackie HR se stala jednou z nejpopulárnějších edicí studiových aktivních monitorů na trhu, poté výrobce slavil úspěchy s finančně dostupnou řadou MR a nyní přichází s profesionálními modely Mackie XR624 a XR824 zaměřenými na náročné uživatele.

Obě verze, lišící se rozměry a průměrem středobasového reproduktoru (XR624 - 6.5 palců, XR824 - 8 palců), jsou vybaveny systémem logaritmického vedení vln, který napomáhá k zdokonalovat akustickou rovnováhu mezi pásmy výšek a středů, zatímco speciální eliptický bassreflex ELP umožňuje nejen lepší projekci spodních frekvencí, ale také zvyšuje jejich čitelnost.

Širokopásmové měniče mají kevlarové membrány a jsou doplněny aluminiovými výškovými tweetery o průměru jednoho palce. O zesílení se stará koncový Class-D stupeň s výkonem 160 W, frekvenční odezva menšího modelu činí 45Hz až 22 k Hz a u většího sourozence se díky rozměrnějšímu kabinetu i wooferu tyto hodnoty rozšířily na 36 Hz až 22 kHz.

Na zadní straně boxu najdeme jackový TRS a balancovaný XLR vstup, síťovou zásovku se spínačem a přepínáním vstupního napětí, potenciometr pro nastavení vstupní citlivosti a čtveřici páčkových spínačů - první z nich nabízí tři mody (whole, half, quarter) pro prostorové nastavení monitoringu, následuje frekvenční filtr basů (45 nebo 36/80 Hz - podle typu), ovládání výšek (+2 dB, 0, -2 dB/10 kHz) a spínač Power On/Auto On, kdy automatický režim v případě detekce nulového akustického signálu dočadně vypíná zesilovač. Tato funkce je aktivována i v případě, kdy systém nedetekuje signál po dobu 15 minut.

Mackie XR624 a XR824 představují mezi aktivními studiovými monitory dané kategorie špičkové produkty s detailním a vyváženým přednesem všech pásem, minimálním zkreslením a velmi kvalitní výkonovou sekcí. Novinky by se měly v Evropě představit během listopadu a jejich ceny se budou pohybovat okolo cca 450 Euro za XR624 a asi 550 Euro za model XR824

Tagy Mackie Mackie XR
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY